אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אורמת עלולה לאבד את תחנת הכוח בהוואי בעקבות התפרצות הר הגעש צילום: יוסי מסה

דיווח: אורמת עלולה לאבד את תחנת הכוח בהוואי בעקבות התפרצות הר הגעש

כך לפי דיווח של סוכנות הידיעות בלומברג; תחנת הכוח אחראית על כ-38 מיליון דולר הכנסות מתוך הכנסות שנתיות של כ-700 מיליון דולר

14.05.2018, 16:28 | אורן פרוינד

שבוע לאחר שהר געש התפרץ בסמוך לתחנת הכוח של יצרנית האנרגיה הגיאותרמית אורמת בהוואי, מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג כי היא עלולה לאבד את התחנה.

קראו עוד בכלכליסט

תחנת הכוח האמורה מייצרת חשמל בהספק של 38 מגה וואט מתוך ייצור כולל של 850 מגה וואט והיא אחראית על כ-38 מיליון דולר הכנסות מתוך הכנסות שנתיות של כ-700 מיליון דולר. בנוסף היא אחראית על רווח תזרימי (EBITDA) של 20 מיליון דולר.

אורמת נסחרת במכפיל EBITDA של 10 - כלומר אובדן התחנה אמור לחתוך משוויה כ-200 מיליון דולר. אלא שאורמת מחזיקה בתחנה בשיעור של 63% ומשכך אובן הערך אמור להסתכם בכ-125 מיליון דולר שהם 2.5 דולר למניה. מהדיווח ועד היום מניית אורמת איבדה 5.8 דולר מערכה - יותר מפי 2.

על פי הערכות בשוק, המשקעים חוששים מעצם הסיכון של תחנות הכוח של אורמת שכבר בפעם השנייה בא לידי מימוש. הפעם הראשונה הייתה בשנת 2009 כאשר אורמת מחקה 130 מיליון דולר על תחנת בראולי. בהנחה שהתחנה אכן תגיע לאבדון, אורמת צפויה לקבל כספים מחברות הביטוח, עדיין לא ברור כמה ומתי תקבל את הכספים, ואם בכלל.

אורמת חשפה בדוחותיה הכספיים שפורסמו בשבוע שעבר כי ב-3 במאי 2018, התפרץ הר הגעש Kilauea הממוקם בסמיכות לתחנת הכוח הגיאותרמית של החברה, תחנת פונה בהוואי. לדברי החברה: "ננקטו הצעדים הדרושים על מנת להבטיח את מתקני התחנה, כולל, בין היתר, הפסקת ייצור החשמל מהתחנה. השפעת ההתפרצות הוולקנית עדיין נמצאת בהערכה ועלולה להשפיע באופן מהותי על תוצאות פעילות החברה".

יצחק אנג יצחק אנג'ל מנכ"ל אורמת | צילום: יוסי מסה יצחק אנג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות