אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשנה למנכ"ל האוצר, רוני פרידמן, יצא לחופשה בלתי מוגבלת; "ניהל קשר עם כפופה לו" צילום: עמית שאבי, משרד התרבות והספורט

המשנה למנכ"ל האוצר, רוני פרידמן, יצא לחופשה בלתי מוגבלת; "ניהל קשר עם כפופה לו"

פרידמן, משנה למנכ''ל האוצר ב-13 השנים האחרונות, ניהל במשך שנים קשר אישי עם כפופה לו, מבלי לדווח על כך ובניגוד מוחלט לנהלים. גורם בכיר בנציבות: מדובר במקרה חמור באופן חריג

14.05.2018, 17:38 | אדריאן פילוט

יחס אישי אסור במהלך שנים רבות עם כפופה לו: זה מה שעומד מאחורי החופשה הבלתי מוגבלת שלקח רוני פרידמן, מי שכיהן כמשנה למנכ''ל משרד האוצר ב-13 השנים האחרונות והפך לאחד מסימני ההיכר שלו.

פרידמן, אשר הודיע על יציאה לחופשה בלתי מוגבלת לפני כשבוע, נמצא בעיצומה של חקירה של נציבות שירות המדינה שבודקת את הסיפור החמור. אחד מהגורמים המעורים בפרטים מסר ל"כלכליסט" כי מדובר באחד מהסיפורים החריגים בחומרתו בגלל המעורבים והנסיבות.

רוני פרידמן, משנה למנכ"ל האוצר, צילום: עמית שאבי, משרד התרבות והספורט רוני פרידמן, משנה למנכ"ל האוצר | צילום: עמית שאבי, משרד התרבות והספורט רוני פרידמן, משנה למנכ"ל האוצר, צילום: עמית שאבי, משרד התרבות והספורט

פרידמן ניהל קשר אישי עם פקידה (שמה שמור במערכת) אשר כפופה לו, ואף לא דיווח על כך - דבר שהופך את המקרה לחמור במיוחד. יתרה מזו, ערב מיניו של פרידמן למשנה למנכ''ל, הוא כיהן כמנהל משאבי אנוש לשל משרד האוצר - כך שהוא מכיר היטב את כללי ההתנהלות והאתיקה. יתרה מכך, מדובר בקשר שהתנהל על פני שנים רבות, כך שהזדמנויות לדווח על כך היו לו למכביר.

אם לו די בכך, פרידמן, בהיותו ממונה ישיר לפקידה עימה ניהל את הקשר, אישר לה, מטבע דברים, חופשות, העלאות שכר, קידומים, ועוד. כאשר הוא היה בניגוד עניינים קיצוני לבצע את כל המהלכים הללו. אם לא די בכך, במהלך אותן שנים הוא גם קידם אותה מקצועית.

פרידמן מודע היטב להשלכות של תפקודו, ולשם כך גייס להגנתו את אילה הוניגמן, מי שכיהנה עד לא מזמן כמשנה למנהל אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה ואחת מהאושיות המרכזיות בסוגיות הקשורות ליחסי מרות והטרדות מיניות בישראל.

יחד עם הוניגמן, פרידמן מיוצג על ידי יאיר דוד אשר מסרו: "מדובר במנהל בכיר בשירות הציבורי אשר לו זכויות רבות בקידום תחומים מקצועיים במשרד האוצר ושזכה להערכה ושבחים רבים הן מצד הממונים עליו והן מצד הכפופים לו. אין בכוונת מרשנו להתייחס לנושאים הנוגעים לצנעת הפרט ולחייו האישיים. הסברים ותשובות נמסור ככל שיידרש לגורמים המוסכמים".

ממשרד האוצר נמסר: "הנושא כולו על שלל פרטיו והיבטיו הועבר לטיפול מלא של נציבות שירות המדינה. לאור זאת, ובשל הזהירות הנדרשת בסוגיות הנוגעות לצנעת הפרט, משרד האוצר לא יתייחס לנושא. יש לציין כי משרד האוצר פועל מול נציבות שירות המדינה באופן מלא ונחוש כדי לטפל בעניין לפי כללי המנהל התקין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות