אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מחירי הדירות באזור הסמוך לשגרירות ארה"ב יעלו בעד 10%" צילום: רויטרס

"מחירי הדירות באזור הסמוך לשגרירות ארה"ב יעלו בעד 10%"

המעבר של שגרירות ארה"ב לשכונת ארנונה בירושלים והגעת כ־500 דיפלומטים לאזור עשוי לייקר את מחירי הדירות בשכונה, כך עולה מההערכות של גורמים בתחום

15.05.2018, 10:30 | ענת דניאלי
המעבר של שגרירות ארה"ב לשכונת ארנונה בירושלים והגעת כ־500 דיפלומטים לאזור עשוי לייקר את מחירי הדירות בשכונה ובקרבתה בעד 10%, כך עולה מההערכות של גורמים בתחום.

"מעבר השגרירות בעל השפעה חיובית על השוק, שתתרום בעיקר לאזור השגרירות בשכונת ארנונה וסביבתה – תלפיות הישנה וארמון הנציב", אומר השמאי יאיר ידיד מירושלים. להערכתו, "המחירים יעלו בין 5%–10% באזור זה כתוצאה מעלייה בביטחון האישי בשל העתקת השגרירות. דירות יוקרה יותר מבוקשות פתאום באזור הזה וזה מוביל לכך שאוכלוסייה נוספת מתחילה להתעניין באזור. ככל שהסמיכות למבנה השגרירות גדולה יותר – ערך הנכסים יעלה עוד יותר" .

קראו עוד בכלכליסט

שגרירות ארה"ב בירושלים, צילום: רויטרס שגרירות ארה"ב בירושלים | צילום: רויטרס שגרירות ארה"ב בירושלים, צילום: רויטרס

עליזה פרידלנד זכיינית רי/מקס חזון ירושלים סבורה שהביקוש בשוק השכירות בעקבות מעבר הדיפלומטים יוביל משקיעים להיכנס לשוק – וכתוצאה מכך יעלו מחירי הנכסים. "אנחנו יודעים שצפויה דרישה של כ־500 דירות להשכרה עבור דיפלומטים בתקופה של כשנתיים, עד שתיכנס האוכלוסייה הזו לעיר".

לדבריה, "אולי יהיו כמה דיפלומטים שיקנו נכסי יוקרה אך מה שנראה זה בעיקר דרישה לדירות יוקרתיות בשכירות שהן ברמה גבוהה ויתאימו לדיפלומטים. כתוצאה מכך התשואה צפויה לעלות למשקיעים". פרידלנד הסבירה כי בדירה שבה למשל השכירות החודשית עומדת על 5,000 שקל, הרי שבשיפור נראות הדירה בכ־10 אלף שקל "יהיה אפשר לקפוץ למחירים של כ־8,000 שקל לחודש, כך שהתשואה תעלה. אם בשוק הנוכחי בעיר התשואה היא כ־3.5%, צפויה עלייה לכדי 5%, שזו תשואה נהדרת. אני מאמינה שהמחירים יעלו כי המשקיעים חכמים ויראו את הרווח ברכישה באזור הזה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות