אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט בארה"ב קבע שהימורי ספורט יהיו חוקיים ברחבי המדינה

בית המשפט בארה"ב קבע שהימורי ספורט יהיו חוקיים ברחבי המדינה

המשמעות היא שמותר יהיה להמר על אירועי ספורט גם מחוץ למדינת נבאדה, שכיום רק בגבולותיה מותר להמר

14.05.2018, 22:13 | שירות כלכליסט

בית המשפט הגבוה לצדק בארה"ב קבע היום לטובת מדינת ניו ג'רזי בעתירה שלה נגד חוקי ההימורים בארה"ב ( Professional and Amateur Sports Protection Act - PASPA). המשמעות היא שמותר יהיה להמר על אירועי ספורט גם מחוץ למדינת נבאדה, שכיום רק בגבולותיה מותר להמר.

בית המשפט הצביע ברוב של 2-7 בעד ניו ג'רזי וקבע שה-PASPA לא תקף בניו ג'רזי, שב-2014 איפשרה להמר על ספורט בנוסף להימורים בקזינו ומסלולי סוסים.

מותר להמר על אירועי ספורט גם מחוץ לנבאדה, צילום: fantasyeleven.net מותר להמר על אירועי ספורט גם מחוץ לנבאדה | צילום: fantasyeleven.net מותר להמר על אירועי ספורט גם מחוץ לנבאדה, צילום: fantasyeleven.net

לנבאדה היה מונפול על הימורי ספורט ברחבי ארה"ב וה-PASPA חסם את המדינות האחרות מלנהל הימורים חוקיים ולהכניס מיסים מהם.

אחת מהטענות העיקריות של ניו ג'רזי, שקיבלה את תמיכתן של מספר מדינות אחרות, היתה כי רוב ההימורים בארה"ב מתבצעים בצורה "לא חוקית". למשל, אוהדי הספורט בארה"ב צפויים לבצע השנה הימורים בגובה 36.5 מיליארד דולר על משחקי ליגת הבייסבול (MLB) לפי ה-AGA, איגוד ההימורים האמריקאי. עם זאת, מתוך 36.5 מיליארד דולר שיהמרו, 35.4 מיליארד דולר, המייצגים 97% מכלל ההימורים, יהיו לא חוקיים דרך אתרי אינטרנט אסורים מחוץ לארה"ב וסוכני הימורים. האמריקאים מהמרים בכל שנה בגובה 154 מיליארד דולר בדרכים לא חוקיות.

בניו ג'רזי טענו שהמדינה מאבדת הכנסות ענק במיסים בגלל החוק שאוסר הימורים. לפי הדיווחים השופט סמואל אליטו כתב בפסק הדין: "הקונגרס יכול לשים רגולציה על תעשיית הימורי הספורט אך אם יחליט לעשות זאת. אם יחליט שלא, כל מדינה יכולה להתנהל לפי דעתה. העבודה שלנו היא לתרגם את החוק לקונגרס ולהחליט אם הוא חוקתי. ה-PASPA אינו חוקתי".

ניו ג'רזי קיבלה את התמיכה של מספר ארגוני ספרוט אמריקאים כגון ה-NBA, ה-MLB וטור הגולף האמריקאי, PGA.

ב-NBA כבר יש תוכנית להפנות חלק מההכנסות של ההימורים על כדורסל לליגה המקצוענית, מה שעשוי להגדיל את הכנסות הליגה בעשרות אחוזים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות