אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארדואן מפיל את הלירה הטורקית לשפל היסטורי צילום: איי אף פי

ארדואן מפיל את הלירה הטורקית לשפל היסטורי

בצל החששות לעצמאותו של הבנק המרכזי הטורקי, אמר הנשיא הטורקי בראיון לבלומברג כי ביכולתו להשפיע על המדיניות הכלכלית אם ייבחר מחדש בבחירות ביוני; הלירה נחלשת בכ-0.7% והיא נסחרת ב-4.39 לירות לדולר

15.05.2018, 09:31 | שירות כלכליסט

הלירה הטורקית הגיעה היום (ג') לרמת שפל היסטורי מול הדולר לאחר שנשיא טורקיה ארדואן אמר כי ביכולתו להשפיע על המדיניות הכלכלית אם ייבחר מחדש לנשיא בבחירות שיערכו ביוני.

קראו עוד בכלכליסט

הלירה נחלשת בכ-0.7% והגיעה לשפל של 4.3981 לירות לדולר, אחרי דבריו של ארדואן ששודרו בערוץ הטלויזיה של בלומברג. "כשהאנשים נקלעים לבעיות בעקבות המדיניות הכלכלית, על מי הם הולכים להטיל את האחריות?" אמר ארדואן בראיון. "הם יטילו את האחריות על הנשיא. ובגלל שהם יביאו את בעיותיהם לפתחו של הנשיא, עלינו להקרין דימוי של נשיא שיכול להשפיע על המדיניות הכלכלית".

הלירה הטורקית נחלשה עד כה השנה ב-15.3% מול המטבע האמריקאי, כאשר ארדואן מפעיל את השפעתו כדי להוריד אותה עוד יותר בשבוע האחרון. הנשיא הטורקי קורא לשיעור הריבית "אבי כל רשע", וקורא להורדתו בעת שהבנק המרכזי של טורקיה מנסה לעצור את מכירת החיסול של המטבע המקומי. מספר אנליסטים מאמינים שעל הבנק המרכזי דווקא להעלות את הריבית כצעד חירום למרות התנגדותו של ארדואן. ריבית הבנק המרכזי בטורקיה עומדת כיום על 13.5% בעוד שהאינפלציה השנתית עומדת על 10.9%.

עצרת תמיכה בארדואן, צילום: איי אף פי עצרת תמיכה בארדואן | צילום: איי אף פי עצרת תמיכה בארדואן, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות