אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
HSBC מרחיב את הפעילות בישראל: מקים דסק לענייני סין צילום: בלומברג

HSBC מרחיב את הפעילות בישראל: מקים דסק לענייני סין

הדסק, בניהולה של יפית מודחי, יציע פתרונות ייעוץ, מימון וגידור אסטרטגיים, וכן ניהול מזומנים ונזילות

15.05.2018, 12:04 | רעות שפיגלמן

HSBC הודיע אתמול (ב') על הקמת דסק לענייני סין בישראל. זאת, במטרה לעודד השקעות ומסחר בין סין לישראל בתיווכו של הבנק. את הדסק תנהל יפית מודחי, בעלת ניסיון של כשני עשורים בבנקאות גלובלית.

קראו עוד בכלכליסט

הדסקים של HSBC לענייני סין שהושקו ב-2012, מספקים ללקוחותיה הסינים של HSBC פתרונות בשווקים בחו"ל הכוללים פתרונות ייעוץ, מימון וגידור אסטרטגיים וכן ניהול מזומנים ונזילות. דסק סין של HSBC בישראל מוקם בתקופה בה סין וישראל משתפות פעולה במספר מגזרים, ובהם האינטרנט, קלינטק ובריאות.

בנק HSBC , צילום: בלומברג בנק HSBC | צילום: בלומברג בנק HSBC , צילום: בלומברג

הכלכלה בסין עוברת מכלכלה המתמקדת בתעשייה כבדה וייצור מסורתי למיקוד בשירותים, טכנולוגיה וייצור מתקדם. עוצמתה של ישראל בתחום החדשנות, הזוכה להכרה בינלאומית, תומכת במעבר הזה. הדסק החדש יסייע לחברות עסקיות בשתי המדינות לנצל הזדמנויות בתחום התשתיות הנוצרות כתוצאה מיוזמת "The Belt and Road" של סין, ששמה לה למטרה לחבר את הכלכלה השנייה בגודלה בעולם לאזורים כדוגמת אירופה, איגוד מדינות דרום-מזרח אסיה, המזרח התיכון ואפריקה. בכוחה של היוזמה לתמוך בתכניותיה של ישראל לפיתוח תשתיות משמעותי.

ההשקעות הסיניות בישראל הגיעו ל- 6.5 מיליארד דולר בסוף שנת 2017, בעוד השקעות מישראל לסין הסתכמו ב- 380 מיליון דולר בסוף שנת 2016. הסחר הדו-צדדי התרחב והגיע ל- 13.1 מיליארד דולר ב-2017, גידול של 15.6% לעומת השנה שקדמה לה, מה שהפך את סין לשותפת המסחר השלישית בגודלה של ישראל בעולם. כיום מנהלות שתי המדינות משא ומתן על הסכם סחר חופשי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות