אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון בוחנת מוצר פרסום חדש, שיישען על הרגלי שופינג צילום: רויטרס

אמזון בוחנת מוצר פרסום חדש, שיישען על הרגלי שופינג

החברה הזמינה מספר מצומצם של סוחרים להתנסות במוצר, שמתבסס על הצגת פרסומות לאנשים שקנו אצלם בעבר. הרחבת היצע מוצרי הפרסום נועד לייצר עבורה הכנסות משוק זה, שנשלט כיום בידי גוגל ופייסבוק

15.05.2018, 12:32 | שירות כלכליסט

אמזון צועדת באסרטיביות אל שוק הפרסום המקוון ובוחנת מודעות פרסומת חדשות שמאיימות על תזרימי המזומנים גוגל ופייסבוק. לפי דיווח של בלומברג, מפתחת אמזון כלי שיאפשר לסוחרים להציג הצעות חדשות לגולשים שקנו אצלם מוצרים בעבר. המודעות יוצגו באתרים אחרים, ויפנו את הקהל לחנות המקוונת. בחינת המודעות צפויה להתחיל בסוף החודש, במסגרת ניסוי מצומצם.

קראו עוד בכלכליסט

כיום יכולים הסוחרים לקנות סוג מודעות אחר באמזון, שנשען על קידום מוצרים באתרים, ללא חיבור לרכישות עבר. כמו כן, התשלום על הפרסום נשען על קליקים ולא על חשיפות פוטנציאליות.

ג ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון | צילום: גטי אימג'ס ג

אמזון אמרה שהיא יכולה לעזור למוכרים להתמקד בקונים שכבר צפו במוצרים שלהם או דומים להם, כך על פי ההזמנה שהעבירה לחלק מהסוחרים. ההזמנה לא ציינה אילו אתרים ואפליקציות יציגו את המודעות שירכשו.

מאחורי סוג הפרסום הזה לרוחב אתרים ואפליקציות עומדת תעשייה ענקית, אך זהו אתגר לא פשוט להוכיח שהמודעות אכן מובילות לרכישות של ממש. החברה הצרפתית קריטאו הפיקה 2.3 מיליארד דולר בהכנסות בשנה שעברה בעזרת טכנולוגיית המיקוד המחודש שלה שמאפשרת לחברות לעקוב אחרי ולהגיש מודעות לקונים מקוונים שהראו קודם לכן עניין במוצר הרלוונטי.

כניסתה של אמזון לשוק הזה מראה שהחברה נעשית יותר אגרסיבית בקידום עסקי הפרסום שלה. עד 2021 צפוי שהפרסום באתרים ומכשירי מובייל יהיה אחראי לכמחצית מסך ההשקעה בפרסום בארה"ב, יותר מטלויזיה, רדיו, עיתונים ושלטי חוצות ביחד. בשנה שעברה הפיקו עסקי הפרסום של אמזון 1.7 מיליארד דולר בהכנסות, בעוד גוגל הכניסה 95 מיליארד דולר מפרסומות באותה תקופה, ופייסבוק הכניסה לקופתה 40 מיליארד דולר ממכירת שטחי פרסום.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות