אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קספרסקי מקימה מרכז שקיפות בשווייץ, לאור החרם האמריקאי צילום: Getty

קספרסקי מקימה מרכז שקיפות בשווייץ, לאור החרם האמריקאי

המרכז החדש יאפשר ללקוחות החברה לבחון את המידע שהיא אוספת ומעבדת ואת מוצריה; הוא הוקם לאחר האשמות מצד ממשלת ארה"ב בדבר שימוש במוצרי קספרסקי לריגול רוסי - שהגיעו עד הטלת איסור על קבלנים ממשלתיים להשתמש בהם

15.05.2018, 13:43 | שירות כלכליסט

מעבדת קספרסקי הודיעה היום (ג') שתקים בשווייץ מרכז שקיפות - מכלול שרתים ובו יוכלו גורמים כלקוחות וממשלות לבחון את קוד המקור של מוצרי האבטחה שלה. המרכז הוקם לאור ביקורת נוקבת שספגה החברה בארה"ב, על רקע חשדות לשיתוף פעולה שלה עם המודיעין הצבאי ברוסיה.

קראו עוד בכלכליסט

בדצמבר שעבר חוקק בארה"ב חוק נגד שימוש במוצרי קספרסקי בקרב ספקים ממשלתיים, מה שפגע בפעילותה במדינה ואף בתדמיתה העולמית. החברה תבעה את ממשלת ארה"ב והגדירה את הצעד כציד מכשפות ורדיפה על רקע אינטרסים עסקיים. קספרסקי אף העמידה לרשות ארה"ב גישה לקוד המקור של מוצריה, כדי שגורמים בשלטון האמריקאי יוכלו להפריך את הטענות בדבר "דלתות אחוריות" שהותקנו בהם.

מטה קספרסקי ברוסיה, צילום: Getty מטה קספרסקי ברוסיה | צילום: Getty מטה קספרסקי ברוסיה, צילום: Getty

המרכז החדש יאפשר לממשלת ארה"ב, כמו גם לגורמים אחרים שחושדים בחברה, לקבל הצצה נרחבת לפעילות הפיתוח שלה. יעובד בו כל המידע שייאסף מלקוחות קספרסקי בצפון אמריקה, אוסטרליה, סינגפור, קוריאה ויפן, ובו גם תתבצע הרכבת התוכנות שלה. מוצרי התוכנה יהיו חשופים לביקורת חיצונית, שתבטיח תאימות שלהם לגרסאות הסופיות שיותקנו אצל הלקוחות.

יוג'ין קספרסקי, מייסד ומנכ"ל החברה, מסר בהודעה לעיתונות: "בתעשייה כמו שלנו, המשתנה במהירות, אנו חייבים להתאים את עצמנו לצרכים המתפתחים של לקוחות, בעלי עניין ושותפים. שקיפות היא צורך אחד שכזה, וזו הסיבה שהחלטנו לתכנן מחדש את התשתית שלנו ולהעביר את מתקני עיבוד הנתונים לשוויץ. אנו מאמינים כי פעולה שכזו תהפוך למגמה גלובלית באבטחת הסייבר, וכי מדיניות המציבה אמון במרכז תתפשט לרוחב התעשייה כדרישה בסיסית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות