אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון הודיעה ללקוחות AWS שתגבה מע"מ ישירות עבור רשות המסים

אמזון הודיעה ללקוחות AWS שתגבה מע"מ ישירות עבור רשות המסים

עד כה, נדרשו הלקוחות לשלם את המס בעצמם - כך שההחלטה לא צפויה להשפיע על חברות שהקפידו לשלם לפי לשון החוק. מדיניות אמזון החדשה נועדה ליישר קו עם רשות המסים, שמחדדת נהלי גבייה עבור חברות אינטרנט

15.05.2018, 16:44 | עמרי מילמן ומאיר אורבך

אמזון הודיעה ללקוחות שירות הענן AWS שתתחיל לגבות מע"מ עבור רשויות מס בכל מדינה שבה היא פועלת. בכך מיישרת החברה קו עם העמדה של רשות המסים בנוגע לחברות אינטרנט בעלות פעילות נרחבת בישראל.  

קראו עוד בכלכליסט

בעוד שבד"כ תשלום המע"מ נעשה על ידי ספק השירותים (כמו בעת רכישת מוצרים בחנות) כאשר לאמזון לא היה סניף בארץ, לא החזיקה תיק במע"מ ולא יכלה לגבות את המע"מ עבור הלקוחות שלה ולהעבירו לרשות המסים (הלקוחות נדרשו לעשות זאת באופן עצמאי). כעת, תגבה אמזון מע"מ ישירות מהלקוחות. מאחר והלקוחות נדרשו לשלם את המע"מ גם לפני כן, לא מדובר בשינוי עבור מי שעמד בדרישות החוק. 

משאיות לש אמזון בפולין, צילום: בלומברג משאיות לש אמזון בפולין | צילום: בלומברג משאיות לש אמזון בפולין, צילום: בלומברג

מעבר לכך, עסקים מתקזזים בד"כ על המע"מ אותו הם משלמים לעסק ממנו קיבלו שירותים עם המע"מ אותו הם מקבלים מלקוחות ונדרשים להעביר לרשות המסים. למשל, אם עסק קיבל שירותים מאמזון ב-1,000 שקל ושילם לה 1,170 שקל (כולל מע"מ) יוכל לקזז את 170 השקלים הנותרים כאשר ימכור את השירותים שלו ב-1,500 שקל וייגבה מהלקוחות שלו מע"מ של 255 שקל. 

לדברי עו"ד (רו"ח) גיא חן, מומחה למיסוי: "בתקופה האחרונה האיחוד האירופי תיקן משמעותית את חוקי המע"מ באירופה במטרה לגבות מס מחברות הנותנות שירותים דיגיטליים. שינוי מדיניותה של אמזון, לפיה יתווסף מע"מ על מחיר שירותיה, הינו תוצאה ישירה של הכללים החדשים. עם זאת, לקוחות ישראליים לא צפויים להיפגע מכך במידה ואמזון תירשם לצרכי מע"מ בישראל. בדרך זו, הלקוחות הישראליים יוכלו לקזז את מס התשומות הגלום בחשבונית שתונפק על ידה".  

מרשות המסים נמסר: "בהתאם לחוק, תאגיד זר שיש לו פעילות בישראל חייב ברישום ודווח למע"מ. במסגרת פעילות רשות המסים למיסוי הכלכלה הדיגיטלית, הרשות פועלת בין היתר לרישומם של תאגידים כאמור. ההחלטה של החברה להירשם כעוסק בישראל, תואמת את המדיניות שמקדמת הרשות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות