אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוכם מתווה הקלות נוסף למעסיקים שצברו חובות בשל היטל עובדים זרים צילום: אלכס קולומויסקי

סוכם מתווה הקלות נוסף למעסיקים שצברו חובות בשל היטל עובדים זרים

רשות המסים וועדת הכספים סיכמו על המתווה. זאת משום שעסקים רבים סברו כי אינם צריכים לשלם היטל העסקת עובדים זרים עבור מסתננים - ולאחר פסיקת העליון שצידדה ברשות המסים, הם נותרו עם חובות גדולים

15.05.2018, 16:52 | עמרי מילמן

רשות המסים וועדת הכספים סיכמו על מתווה הקלות למעסיקים שצברו חוב של היטל עובדים זרים בגין העסקת מסתננים.

בעוד שעד היום רשות המסים הציעה פריסה ל-36 תשלומים וויתור על מחצית מהריבית, כעת היא מציעה מספר הקלות למי שיסדיר את החוב שלו עד ה-31.7.2018, בהן ביטול של כלל הקנסות, ויתור על הריבית ופריסת תשלומים לעד 37 תשלומים, כאשר היקף התשלום המיידי משתנה בהתאם לגודל המחזור של העסק ונע בין 15% מהחוב ל-45% מהחוב. אולם סכום הוויתור בריבית יקוזז בסכום הריבית שיתווסף להחזרי מס שישולמו למעסיקים, בשל דרישת הוצאות שכר עבודה בגין ההיטל.

קראו עוד בכלכליסט

ברשות המסים מדגישים כי הפטור מריבית יינתן רק למי שיסדיר את התשלומים בהתאם למתווה האמור לעיל.

עובדים זרים בדרום ת"א (ארכיון), צילום: אי פי איי עובדים זרים בדרום ת"א (ארכיון) | צילום: אי פי איי עובדים זרים בדרום ת"א (ארכיון), צילום: אי פי איי

הסיכום נעשה בהמשך לדיון שנערך היום בוועדת הכספים של הכנסת ולאחר שיו"ר הוועדה, משה גפני התעקש במשך מספר חודשים מול רשות המסים להקל על העסקים שנכלאו לבעיה לאחר פסק הדין של העליון בשנה שעברה.

פסק הדין קיבל את העמדה של רשות המסים, לפיה יש לגבות היטל העסקת עובדים זרים בגין עובדים מסתננים. אולם מאחר שעסקים רבים (בעיקר מסעדות) סברו במשך שנים כי העמדה של רשות המסים שגויה, סירבו לשלם את המס עד לפסיקת העליון וכך צברו חובות של מאות אלפי שקלים. לאחר פסק הדין טענו כי אם יישלמו את החובות שנצברו, ייאלצו לסגור את העסקים. הדבר הביא את רשות המסים לצאת במתווה ההקלות הראשוני שהעניק פריסה של 36 תשלומים וויתור על מחצית מהריבית, מתווה שלא סיפק את העסקים ואת חברי הכנסת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות