אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנכ"ל IFF לבעלי מניות פרוטרום: "אני בטוח שנוכל להציג תוצאות טובות בהמשך"

אנדראס פיביג השתתף היום לצד אורי יהודאי בכנס משקיעים מיוחד בבורסה בת"א - שם הפנו בעלי המניות שאלות על העסקה ועל עתיד החברה הממוזגת: "עלינו להסביר למשקיעים איזו חברה אנחנו מייצרים ואיך נייצר ערך. אנחנו בדרך לג'יי פי מורגן עם עוד הסברים"

15.05.2018, 17:08 | חזי שטרנליכט

אנדראס פיביג, מנכ"ל ויו"ר IFF, החברה הרוכשת את פרוטרום, השתתף היום בבורסה בת"א בכנס משקיעים מיוחד, לצידו של אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום. המשתתפים בהתכנסות, בהם בעלי מניות בפרוטרום, הפנו לשני האישים שאלות על עסקת הענק ועל עתידה של החברה הממוזגת.

קראו עוד בכלכליסט

בין היתר הופנתה לשניים שאלה בדבר מחיר העסקה (שנראה לדעת השואל נמוך מדי), ומנכ"ל פרוטרום בחר להרחיב. "הערך של פרוטרום לפני שנה היה בערך 45% נמוך ממה שהוא כעת. כמשקיע אתה לא יכול להתעלם מהמגמה במחיר המניה. גם אינך יכול להתעלם ממכפיל EBITDA של כ-20 - הגבוה ביותר שפרוטרום נסחרה בו. היו לפני כמה שנים אנליסטים שאמרו לנו שאסור לנו למכור מתחת לחצי מיליארד דולרים. כעת אנחנו מדברים על שווי של מעל ל-7 מיליארד דולר", אמר יהודאי. אני רוצה להיות בעל מניות ב-IFF, וגם ג'ון פרבר (בעל השליטה בפרוטרום), כי אנו מאמינים שזה ייצר ערך הוגן עבורכם ב-20 השנים הבאות. אני רואה משקיעים שלא רוצים להצטרף, it’s a pitty for them" הדגיש יהודאי.

פיביג התייחס לצורך של IFF לשכנע את המשקיעים מעבר לים באיכות העסקה. "עלינו להסביר למשקיעים את פרוטרום. עלינו לעשות עבודה ולהסביר איזו חברה אנחנו מייצרים ואיך נייצר ערך. אנחנו בדרך לג'יי פי מורגן עם עוד הסברים נראה עוד אנשים שמעוניינים בקומבינציה", אמר מנכ"ל IFF.

על שאלת המשך מדיניות רכישת החברות הקטנות, שאותה הובילה פרוטרום כחברה עצמאית, אמר פיביג, כי התנאים יכתיבו את המשך הדרך. "זה יהה תלוי אם נצטרך חיזוקים בחלק מהשווקים. פרוטרום פעילה בתחום הפתרונות הטבעיים, קיבלנו תגובות טובות מהלקוחות שלהם וזה היה מעודד, זו הזדמנות גדולה עבורנו להיכנס לשוק של חברות קטנות ובינוניות. שם נמצאת רווחיות טובה יותר, כי הלקוחות הגדולים עברו תהליכים של הפחתת עלויות. אורי יהודאי נימק את הרכישות באסיה בפעילות החלשה של פורטרום באזור. אנחנו נהיה בררנים אבל נוכל להשקיע במיזוגים ורכישות. פחות נראה פעילות באסיה, אך כן יהיו עוד השקעות בטכנולוגיות - שיתנו לנו כוח שאפשר למנף מול הלקוחות".

בעניין השוק המקומי עם אנדראס: "אנחנו פה פעם ראשונה, פעם ראשונה מול המשקיעים הישראלים ובפעם הראשונה בבורסה. אנחנו רוצים לשמור על המומנטום ולחזור לבקר, כדי לתת לכם מידע על החברה החדשה שאנחנו מקימים. אנחנו מעריכים קשר טוב עם המשקיעים ונופיע כאן בתדירות יותר גבוהה. נוכל להמשיך לשוחח אתכם ואני בטוח שנוכל להציג לכם תוצאות טובות יותר בהמשך".

יהודאי הדגיש שוב ושוב את ההיבט החיובי של העסקה עבור בעלי המניות. "IFF לא באה להיות כאן כמה חודשים והיא תהנה להיות החברה השנייה בגודלה אחרי טבע.

אני לא מכיר אף משקיע שלא הרויח בפרוטרום. לא גמרנו את הסיפור - אנחנו מתחילים פרק חדש, בעיני יותר טוב, עם חיבור של שתי חברות מדהימות וצוותים המחויבים ליצור את הערך למשקיעים".  

אנדראס פיביג מנכ"ל IFF, צילום: IFF אנדראס פיביג מנכ"ל IFF | צילום: IFF אנדראס פיביג מנכ"ל IFF, צילום: IFF

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות