אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסת תעמיק את הטבות המס לעידוד השכרה ארוכת טווח צילום: אוראל כהן

הכנסת תעמיק את הטבות המס לעידוד השכרה ארוכת טווח

ועדת הכספים דנה בתיקון לחוק עידוד השקעות הון לקראת הבאתו לאישור בקריאה שנייה ושלישית. היא צפויה להפחית ל-5% את שיעור המס שישלמו יזמי פרוייקטי השכרה ל-15 שנה, ולהפחית את שיעור הדירות שיחויב היזם להשכיר ל-35% בלבד

15.05.2018, 17:52 | נמרוד בוסו

ועדת הכספים של הכנסת דנה היום (ג') בתיקון חוק עידוד השקעות הון שיזם ח"כ רועי פולקמן יחד עם משרד האוצר ורשות מסים במטרה להגדיל התמריצים הכלכליים להקמת פרויקטים שיוקדשו בחלקם להשכרה ארוכת טווח. מדובר בהצעה שאושרה בקריאה ראשונה על ידי הכנסת, ובשבועות הקרובים צפויה לאשר הוועדה את נוסח החוק הסופי, לקראת הבאתו לאישור בקריאה שנייה ושלישית.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הדיון, קיבלה הוועדה טענות שהגיעו בעיקר מצד הגופים המוסדיים והקבלנים, כי התמריצים שמציע נוסח התיקון הנוכחי אינם משמעותיים מספיק על מנת להביא יזמי נדל"ן להעדיף אופציה של בנייה להשכרה על פני בניית פרויקטים רגילים של דירות לרכישה. בעקבות זאת, צפויה הוועדה ככל הנראה להעמיק את הטבות המס שמגדיר התיקון – ובהן הפחתה נוספת בשיעור מס החברות שיידרשו יזמים בתחום לשלם, וכן צמצום שיעור הדירות להשכרה מתוך כלל הדירות בפרוייקט.

כיום מציע החוק לעידוד השקעות הון הפחתת מס על ההכנסות מהפרויקט ל–11%, אם בחמש השנים הראשונות לאחר אכלוסו הועמדו מחצית מהדירות להשכרה - לתקופה של חמש שנים לפחות.

ח"כ רועי פולקמן, יוזם התיקון, צילום: יחצ ח"כ רועי פולקמן, יוזם התיקון | צילום: יחצ ח"כ רועי פולקמן, יוזם התיקון, צילום: יחצ

בעוד שנוסח התיקון המקורי שאושר בקריאה ראשונה מציע הפחתה נוספת במס החברות לשיעור של 9% עבור פרויקטים שמחצית מדירותיהן יושכרו לפחות ל-10 שנים, ולשיעור של 7.5% לפרויקטים שיושכרו ללפחות 15 שנים, מבקשת הוועדה להעמיק את הפחתת המס, עד לרמה של כ-8% עבור תקופת השכרה של לפחות 10 שנים, ורמה של כ-5% עבור תקופה של 15 שנים.

כמו כן, נוטה הוועדה להפחית את שיעור הדירות שיחויב הקבלן להעמיד להשכרה על מנת שיהיה זכאי להטבה - מלפחות 50% בנוסח המקורי, ל-35%-40%, ולא פחות מ-6 דירות שיועמדו להשכרה בפרויקט. עוד מבקשת הוועדה לבחון את הגדרת הכנסות היזם מניהול כהכנסה פאסיבית, המזכה במס מופחת.

ח"כ רועי פולקמן אמר בעקבות הדיון: "אני נחוש לקדם פרויקטים לשכירות ארוכת טווח. מדובר בחוק דרמטי שיעודד בנייה של אלפי דירות ברחבי הארץ. זה הצעד הגדול המשלים לחוק דיור בהישג יד לצורך שיפור שוק השכירות בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות