אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד ליאור מזור שוב מונה כנאמן בבית המשפט המחוזי בחיפה

עו"ד ליאור מזור שוב מונה כנאמן בבית המשפט המחוזי בחיפה

שבועיים אחרי שהשופטת טאובר מינתה את מזור לנהל חברה בלי פעילות, נותבה במפתיע בקשה למנות אותו בתיק אחר לשופט גינת, למרות שטאובר לא בחופשה. גינת מינה את מזור לתפקיד

15.05.2018, 22:45 | ענת רואה

שבועיים אחרי שהשופטת בטינה טאובר מבית המשפט המחוזי בחיפה מינתה את עו"ד ליאור מזור כנאמן בהקפאת הליכים של חברה שאין לה פעילות או עובדים או משרדים, נותבה באורח מוזר בקשה אחרת להקפאת הליכים שגם בה התבקש מינויו של מזור - הפעם לידיו של השופט גדעון גינת.  

קראו עוד בכלכליסט

העברת התיק לגינת נעשתה בעת שבמקביל, בהפרש של כחצי שעה, הוגשה בקשת הקפאת הליכים נוספת, בה לא התבקש מינויו של מזור, והיא כן נותבה לשופטת טאובר. השופט גינת מינה את מזור כפי שהתבקש בבקשה.

עו"ד ליאור מזור, צילום: יח"צ עו"ד ליאור מזור | צילום: יח"צ עו"ד ליאור מזור, צילום: יח"צ

בכלכליסט נחשף שעורכי דין מתחום הפירוקים טוענים שעו"ד מזור הוא חביבה של השופטת בטינה טאובר וכי היא מרבה למנות אותו בתיקים. דוגמה מוזרה מעט למינוי כזה היתה כאמור רק לאחרונה בקשר לחברת סטארט אפ בשם קרדיאקס מדיקל. למרות שהחברה הפסיקה את פעילותה כבר לפני חודשיים ולמעשה היא אינה עונה להגדרת "עסק חי", טאובר מינתה כמבוקש את עו"ד מזור כנאמן בהקפאת הליכים וגם נתנה הקפאה אישית לבעלים, מאיר מריאן.

כשפנינו לדוברת בתי המשפט לבקש התייחסות לטענה שעו"ד מזור זוכה כאמור ליחס אוהד במיוחד מהשופטת, נענינו בתשובה שהשופטת לא מינתה אותו בתיקים רבים.

על רקע זה עניין לבחון מה ארע ביום ראשון השבוע כששתי בקשות להקפאות הליכים הוגשו שתיהן לבית המשפט המחוזי בחיפה, בהפרש של דקות זו מזו. באחת התבקש מינויו של מזור ובשניה לא. התיק בו לא התבקש עו"ד מזור נותב לשופטת טאובר ואילו התיק בו התבקש מינויו של מזור נותב משום מה לשופט גינת. גינת פרש מתפקידו לפני כשלוש שנים והוא מכהן כיום על תקן שופט עמית, כלומר מינוי מיוחד שאמור לסייע בהפחתת העומס.

על פניו לא נראה מופרך להניח כי לנוכח העובדה שרק בימים האחרונים מינתה השופטת טאובר את מזור בתיק הקפאת ההליכים של החברה שאין לה פעילות, הוחלט שעל מנת למנוע טענה שהשופטת מרבה למנות את מזור בתיקים או לגרום לכך שהיא תאלץ לא למנות אותו, ינותב התיק לשופט גינת והוא ימנה את מזור (אם ירצה), כפי שאכן קרה בפועל ומזור אכן מונה.

המינוי הנוכחי של מזור נעשה בתיק ההקפאה של חברת סגל קרמיקה. מדובר בחברה שעוסקת ביבוא ושיווק מוצרי קרמיקה וכלים סניטריים שהגישה את הבקשה באמצעות משרדו של מזור וביקשה בה למנות אותו ואת רו"ח אשי אנגלמן מפירמת רואי החשבון PWC. לפי הבקשה חובות החברה מסתכמים בכ5.4 מיליון שקל אך ישנו חוב בהיקף דומה של בעלת המניות ובסה"כ החובות הם סביב 11 מיליון שקל ומבוקש להסדיר אותם באמצעות הסדר נושים. ההסדר המוצע אמור לאפשר להחזיר את מרבית החובות לנושים, כך נטען.

אתמול (יום ב') קיים השופט גינת דיון ובסיומו החליט כי לאחר ששמע בהרחבה את כל הנוגעים בדבר, יש להורות על הקפאת הליכים למשך 30 ימים, למנות את מזור ואנגלמן כנאמנים ולהורות להם לפעול לקבל בהקדם שמאות עודכנת בגין נחלה שבבעלות בעלת המניות וצפויה להימכר בכדי לפרוע את החובות לנושים, לפי ההסדר.

ביום ראשון השבוע הוגשה כאמור בקשת הקפאת הליכים נוספת, של חברת משווק צפון מזון ומשקאות. החברה שמיוצגת באמצעות עו"ד חובב ביטון ביקשה למנות את עו"ד רון כהנא כנאמן. הבקשה הזו מצאה את דרכה לשופטת הקבועה המטפלת בתיקי הקפאות הליכים במחוזי חיפה, טאובר. מחר יתקיים דיון בבקשה.

מדובר בחברה שעוסקת בעיקר בתחום מסחר ושיווק מוצרי מזון בסיטונאות לרבות מוצרי מזון קפואים, רטבים ומשקאות לבתי עסק ולמסעדות. בבקשה נטען כי נאמן יטול לידיו את מושכות הניהול ויבצע תוכנית התייעלות והסדר נושים.

כלכליסט פנה לקבל את תגובת דוברת מערכת בתי המשפט ומהתגובה עולה כי מי שהחליטה לנתב את התיק לשופט גינת היא השופטת טאובר עצמה. עובדה זו מחזקת את הסברה שהדבר נעשה כדי שטאובר לא תהא חתומה על מינוי נוסף של הנאמן מזור.

לא ברור מדוע לא עלתה האפשרות למנות בעל תפקיד אחר. מה גם שבתל אביב הכונס הרשמי לא מסכים למינוי בעל תפקיד שביקשה החברה בהקפאה. בבית המשפט בחיפה הכונס הרשמי דווקא כן מסכים.

תגובת דוברת בתי המשפט: "השופטת טאובר אחראית על חלוקת כל תיקי הפירוק וההקפאה בבית המשפט המחוזי בחיפה. התיקים מנותבים אליה ומחולקים על ידה בהתאם לתכנית העבודה והנחיות הנשיא. כך גם במקרה נשוא הפניה".

 

מעו"ד מזור לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה