אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיאטל תחייב את אמזון לממן דיור מסובסד ל-11 אלף חסרי בית צילום: שאטרסטוק

סיאטל תחייב את אמזון לממן דיור מסובסד ל-11 אלף חסרי בית

העיר תטיל מסים על מעסיקי ענק, במטרה לגייס 50 מיליון דולר להקמת דיור מסובסד ושירותים נוספים למחוסרי הבית בעיר

16.05.2018, 08:19 | בלומברג

מועצת העיר של סיאטל הצביעה פה אחד בעד הטלת מסים על מעסיקי ענק, במטרה לגייס 50 מיליון דולר להקמת דיור מסובסד ושירותים נוספים למחוסרי הבית בעיר. החברה הגדולה ביותר בסיאטל היא אמזון, ובפרברי העיר ממוקם המטה של מיקרוסופט.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה התקבלה בעקבות דיונים שנמשכו שבועות לגבי האחריות שיש לתאגידי ענק על מספרם הגדל והולך של דרי הרחוב בסיאטל.

בהתאם לחקיקה החדשה, חברות שהכנסותיהן השנתיות עולות על 20 מיליון דולר יידרשו לשלם לעיריית סיאטל 275 דולר בשנה על כל מועסק.

סיאטל, וושינגטון. יידרשו עוד 400 מיליון דולר, צילום: שאטרסטוק סיאטל, וושינגטון. יידרשו עוד 400 מיליון דולר | צילום: שאטרסטוק סיאטל, וושינגטון. יידרשו עוד 400 מיליון דולר, צילום: שאטרסטוק

אמזון מעסיקה 40 אלף עובדים במטה החברה בסיאטל, כך שבעקבות המהלך עתידה ענקית המסחר המקוון לספוג עלויות של 11 מיליון דולר בשנה. המס החדש ייכנס לתוקף בשנה הבאה ויחול למשך 5 שנים. בתום תקופה זו מועצת העיר תבחן שוב את הנושא.

אוכלוסיית חסרי הבית בעיר עמדה בשנה שעברה על 11 אלף איש. על פי דו"ח של חברת הייעוץ מקינזי שהוגש בשבוע שעבר, יידרשו 400 מיליון דולר כדי להתמודד עם המחסור בדיור המסובסד באזור.

סגן נשיא אמזון דרו הרדנר אמר כי אמזון "מאוכזבת" מההצבעה ו"חוששת מאוד מהגישה העויינת של מועצת העיר נגד עסקים גדולים. ההחלטה מכריחה אותנו לשקול את הצמיחה שלנו כאן". כמו כן הוסיף כי "לעיר אין בעיה של הכנסות, יש לה בעיה של הוצאות לא יעילות".

בתחילת החודש הקפיאה אמזון הקמת מבנה נוסף בסיאטל שיאכלס 7,000 עובדים. גובה המס המוצע עמד אז על 500 דולר לעובד. לאחר ההצבעה אמר הרדנר כי אמזון תחדש את עבודות הבנייה שהופסקו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות