אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן aMoon של מריוס נכט מגייסת 250 מיליון דולר מקרדיט סוויס צילום: אוראל כהן

קרן aMoon של מריוס נכט מגייסת 250 מיליון דולר מקרדיט סוויס

הגיוס נועד עבור קרן שנייה של aMoon, שמתמחה בתחומי מדעי החיים, ומעלה את סך גיוסיה ל-450 מיליון דולר; הקרן החדשה תתמקד בחברות בתחומי הבריאות הדיגיטלית, הביו-פארמה והמכשור הרפואי

16.05.2018, 08:58 | הגר רבט
קרן ההשקעות הישראלית אמון (aMoon) המתמחה בתחומי מדעי החיים והפארמה הודיעה היום (ד') על גיוס של 250 מיליון דולר מבנק השקעות קרדיט סוויס לקרן שנייה. הגיוס מגיע כחודש לאחר הודעה על סגירה של 200 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים ומביא את סך ההון של הקרן ל-450 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

קרן אמון הוקמה ב-2016 על ידי מרכיוס נכט, מייסד צ'ק פוינט וד"ר יאיר שינדל , מייסד ומנכ"ל מיזם "ישראל דיגיטלית" במשרד ראה"מ. הקרן הראשונה של אמון השקיעה 120 מיליון דולר מהונו הפרטי של נכט.

קרן aMoon II משקיעה בחברות העוסקות בטכנולוגיות בריאות בשלבי ביניים ושלבים סופיים של פיתוח המוצר ומטרתה לספק את ההון הדרוש לחברות אלה, המאופיינות לרב בהערכה בחסר. ההתמקדות של הקרן היא בשלושה תחומים: בריאות דיגיטלית, מכשור רפואי וביו-פארמה. הקרן צפויה להיסגר על 500 מיליון דולר.

מריוס נכט, צילום: אוראל כהן מריוס נכט | צילום: אוראל כהן מריוס נכט, צילום: אוראל כהן

ד"ר יאיר שינדל, שותף מנהל בקרן אמון, מסר בעקבות הגיוס: "אנו נרגשים מהבעת האמון של קרדיט סוויס ומהשותפות האסטרטגית עימם. השותפות הזו מגיעה בתזמון מושלם למינוף השילוב בין טכנולוגיה ובריאות. עשורים של מחקר מדעי, טכנולוגיה חדשנית ורשומות מידע רפואי הופכים את ישראל לכן שיגור אידאלי להובלת המהפכה העולמית בתחום הבריאות. זה הולך לייצר ערך חשוב למשקיעים שלנו ולהשפיע באופן חיובי על מיליוני פציינטים".

מייקל דגן, מנכ"ל Credit Suisse Asset Management Switzerland מסר: "חשוב מאוד שעסקים בעלי יכולות מהפכניות המחויבים לפתירת כמה מהבעיות האקוטיות של תחום מדעי החיים ייהנו מגישה להון הנזיל הדרוש להם".

בין חברות הפורטפוליו שהקרן הראשונה של אמון השקיעה בהן ניתן למנות את Regenera שעוסקת בשיקום רקמות, DayTwo שמספקת המלצות תזונה אישיות ו-CartiHealשמתמחה ברפואה רגנרטיבית ופיתחה שתל לסיוע באיחוי סחוס.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות