אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר חשפה כלים אוטומטיים למלחמה בטרולים

טוויטר חשפה כלים אוטומטיים למלחמה בטרולים

הרשת החברתית פיתחה כלים חדשים שמזהים סימנים התנהגותיים ומאפייני פרופיל שתואמים לשל טרולים ומפיצי תוכן פוגעני - למשל, משתמשים ללא מייל מאושר, כאלה שפתחו מספר חשבונות בו זמנית ועוד

16.05.2018, 11:47 | עומר כביר
טוויטר מרחיבה את המאבק שלה בחשבונות מטרילים, ותתחיל לעשות שימוש בסימנים התנהגותיים שיכולים לאפשר לה לזהות חשבונות שכאלו עוד לפני שהם מתנהגים כטרולים - כך לפי הודעה שפרסמה אתמול החברה.

קראו עוד בכלכליסט

"היום, אנחנו משתמשים במדיניות, הליך פיקוח אנושים ולמידת מכונה כדי לקבוע איך ציוצים מאורגנים ומוצגים במרחבים ציבוריים", נכתב בפוסט שפורסם בבלוג הרשמי של טוויטר. "אנחנו מתמודדים עם התנהגות שפוגעת בשיחה הציבורית באמצעות שימוש בסימנים התנהגותיים. הודות לכלים חדשים אלו אנחנו יכולים לשפר את בריאות השיחה, ואת החוויה של כולם בטוויטר, בלי להמתין לדיווחי משתמשים".

מחסלים את הטרולים מחסלים את הטרולים מחסלים את הטרולים

מרבית הסימנים החדשים לא גלויים למשתמשים, וכוללים למשל חשבון שלא אישר את כתובת המייל שלו, אדם אחד שפותח כמה חשבונות בו זמנית, חשבונות שמצייצים ומזכירים באופן תכוף חשבונות שלא עוקבים אחריהם, והתנהגות שיכולה לרמוז על מתקפה מאורגנת. כן בוחנת טוויטר איך חשבונות קשורים לחשבונות שמפירים את כללי השימוש שלה ואיך הם מתקשרים זה עם זה.

"סימנים אלו יהוו שיקול באופן ארגון והצגת התוכן באזורים כמו שיחה וחיפוש", נכתב. "מכיוון שהתוכן לא מפר את המדיניות שלנו הוא יישאר בטוויטר ויהיה זמין בהקלקה על הצגת תגובות נוספות או התאמת תוצאות החיפוש. התוצאה היא שאנשים שתורמים לשיחה בריאה יהיו בולטים יותר".

לדברי טוויטר, בניסויים שערכה בשווקים מסוימים זכתה גישה זו לתוצאות חיוביות, שכללו ירידה של 4% בדיווחים על שימוש לרעה מהחיפוש וירידה של 8% בדיווחים משיחות. "המשמעות היא שפחות אנשים רואים ציוצים שמשבשים את החוויה שלהם בטוויטר. אנחנו מעודדים מהתוצאות שראינו עד עכשיו, אבל גם יודעים שזה רק צעד אחד במסע ארוך הרבה יותר לשיפור הבריאות הכללית של השירות שלנו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות