אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמעט הסכם: קראו את הטיוטה העדכנית של הרפורמה ההיסטורית בחברת החשמל צילום: אלעד גרשגורן

כמעט הסכם: קראו את הטיוטה העדכנית של הרפורמה ההיסטורית בחברת החשמל

מענק של 30 אלף שקל לכל עובד, מכירה של 5 תחנות כוח, וביטול הטבת חשמל חינם לעובדים חדשים: צפו בטיוטת ההסכם העדכנית של הרפורמה בחברת החשמל, שאמורה להיחתם הבוקר

17.05.2018, 00:20 | ליאור גוטמן
תקציבית או צוברת? מחלוקת על הפנסיה של עובדי חברת החשמל דחתה ביממה את ההכרזה על הרפורמה באוצר לא הגיעו להחלטה האם עובדי חברת החשמל יזכו לפנסיה צוברת או תקציבית עבור תוספת השכר המגיעה להם לפי הרפורמה בסך 1,700 שקל בחודש. כפי שהדברים נראים כרגע החתימה על הרפורמה תידחה למחר או לשבוע הבא עם החזרה מחג השבועות ליאור גוטמן, 4 תגובותלכתבה המלאה

לאחר שעות ארוכות של דיונים, ראשי משרדי האוצר, האנרגיה, ההסתדרות וחברת החשמל גיבשו טיוטת הסכם קיבוצי חדש לחברה, המאגד בתוכו את כלל ההסכמות שהושגו לאורך חצי השנה האחרונה.

עיון בטיוטת ההסכם, שהגיעה לידי "כלכליסט", מעלה כי הוא ייכנס לתוקף רק לאחר אישור הממשלה. ההסכם מתקן לא רק את חוק משק החשמל מ-1996, אלא גם שם קץ לכל סכסוכי העבודה לדורותיהם שהיו פתוחים בין העובדים לבין ההנהלה.

לחצו כאן לקריאת הטיוטה העדכנית של ההסכם ההיסטורי בחברת החשמל

מטיוטת ההסכם עולה כי מספר העובדים בחברת החשמל יירד מ-9,000 כיום כיום ל-6,400 בעתיד, כאשר כבר ב-2018 יפרשו מן החברה 450 עובדים. 300 עובדים נוספים יפרשו מן החברה בשנה הבאה ועוד 600 עובדים יפרשו ממנה עד שנת 2023. לאחר מכן יתרת הפורשים נחלקת עד לסוף 2025. הגיל הממוצע של הפורשים יעמוד על 60. במקביל ייקלטו אלף עובדים, שלהם לא מובטחת הטבת החשמל חינם.

יו"ר חברת החשמל יפתח רון-טל, צילום: אוראל כהן יו"ר חברת החשמל יפתח רון-טל | צילום: אוראל כהן יו"ר חברת החשמל יפתח רון-טל, צילום: אוראל כהן

עוד עולה מטיוטת ההסכם כי חברת החשמל המחודשת תקים חברת-בת לייצור חשמל, שבה יאוגדו תחנות הכוח שלא יימכרו. כמו כן, תוקם חברה נוספת לייזום בחו"ל. במקביל החברה תמכור חמש תחנות כוח. ניהול מערכת החשמל הארצית ייצא מידי החברה לחברה ממשלתית חדשה.

בכל אותן תחנות כוח שיימכרו, חברת החשמל "תשאיל" עובדים למי שירכוש אותן, והוא מצדו ישמור על תנאי העובדים עד למועד הפרישה שלהם. על פי הטיוטה, מדובר על כ-40 עובדים שתנאיהם יישמרו באלון תבור, על 65 עובדים שתנאיהם יישמרו ברמת חובב, על 40 עובדים באתר חגית ועל 80 עובדים נוספים באשכול. אל אלה יצורפו 40 עובדי תחזוקה מרחבית. מענק החתימה של העובדים יגיע ל-30 אלף שקל ויכלול גם תוספת שכר חודשית של 1,700 שקל.

ההסכם אמור להיחתם מחר בבוקר ולאחר מכן בצהריים תפורסם ההכרזה הרשמית עליו.

המהלך של חתימת ההסכם הקיבוצי "מסנדל" אפשרויות לפרק אותו כיוון ששרי הממשלה יגיעו לישיבת הממשלה עם "הסכם חתום ביד" שיהווה עוגן לדיון הממשלתי העתידי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות