אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון דחה את הערעור של מנהל תיקי הני"ע לשעבר דב רוזמן שהורשע בתרמית צילום: bigstock

העליון דחה את הערעור של מנהל תיקי הני"ע לשעבר דב רוזמן שהורשע בתרמית

רוזמן הורשע בעבירות של השפעה בדרכי תרמית על שערי ני"ע, ודיווח וניהול תיקי לקוחות בלי רישיון. נגזרו עליו 10 חודשי מאסר בפועל וקנס. השופטים קבעו כי העונש ממילא עומד ברף התחתון של הענישה

17.05.2018, 11:26 | תומר גנון
בית המשפט העליון דחה היום (ה') את הערעור שהגיש דב רוזמן, מנהל תיקי ני"ע לשעבר, שהורשע בעבירות של השפעה בדרכי תרמית על שערי ני"ע, וכן עבירות דיווח וניהול תיקי לקוחות בלי רישיון. על רוזמן נגזרו 10 חודשי מאסר בפועל וקנס של 120 אלף שקל. הוא יתחיל לרצות את עונשו בחודש הבא בכלא ניצן.

שופטי העליון ענת ברון, נועם סולברג ויורם דנציגר קבעו בפסק הדין כי למרות נסיבות אישיות ובריאותיות שציין רוזמן בערעור, העונש עומד ממילא ברף התחתון של הענישה בהתחשב בנסיבות העבירה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי כתב האישום המתוקן, בו הודה רוזמן במסגרת הסדר, הוא הורשע בכך שביצע בחשבונותיו כ-1,500 עסקאות עצמיות ומתואמות במניות גרינסטון תעשיות, מולטימטריקס ופולאר תקשורת. בכך השפיע רוזמן בתרמית על שעריהן.

שופטי העליון ענת ברון ויורם דנציגר, צילומים: יוסי זמיר, אתר בתי המשפט שופטי העליון ענת ברון ויורם דנציגר | צילומים: יוסי זמיר, אתר בתי המשפט שופטי העליון ענת ברון ויורם דנציגר, צילומים: יוסי זמיר, אתר בתי המשפט

רוזמן, שיוצג על ידי עו"ד ד"ר גיל עשת, אף גרם לכך שלא יועבר דיווח בגין חלק מהעסקאות שחייבו דיווח לבורסה בשל שינוי בהחזקות בעלי עניין. בנוסף, רוזמן הורשע בכך שעל אף שהשעה את רישיון ניהול התיקים שלו, ניהל תיקים של כ-30 לקוחות ועשה כן במקביל לכך שסחר בחשבונותיו הפרטיים באותם ניירות ערך שרכש עבור הלקוחות.

"מעשיו של הנאשם פגעו בדיווחי החברות הציבוריות, פגעו בתמחור של המניה עקב המסחר התרמיתי", כתב השופט חאלד כבוב בהכרעת הדין. "פעילותו בניגוד עניינים שעה שניהל את כספי לקוחותיו מחד, ואת כספו של מאידך, מעצימה את מידת הנזק שגרמו מעשיו".

את התיק ניהלה מטעם המדינה עוה"ד יעל ענתות ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות