אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסנאט האמריקאי הצביע בעד השבת ניטרליות הרשת צילום: בלומברג

הסנאט האמריקאי הצביע בעד השבת ניטרליות הרשת

הסנאטורים בחרו לבטל את הוראת נציבות הסחר הפדרלית לחיסול המדיניות שתאפשר לספקיות אינטרנט להתערב בתעבורת הרשת לפי צורכיהן. ואולם, הדרך ארוכה עד לחיסול ההחלטה - והיא תלויה באישור הנשיא טראמפ

17.05.2018, 16:06 | עומר כביר
הסנאט האמריקאי הצביע אתמול (ד') בעד החזרת ניטרליות הרשת בארה"ב. זאת, אחרי שה-FCC ביטלה את תקנות ניטרליות הרשת שקבעה בעת כהונתו של ברק אובמה כנשיא ארה"ב, מהלך שזכה לביקורות חריפות מארגוני גולשים וחברות טכנולוגיה.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול ביצע הסנאט צעד משמעותי להפיכת המהלך, כשברוב של 52 תומכים לעומת 47 מתנגדים החליטו הסנאטורים לבטל את הוראת ה-FCC שהביאה למעשה לחיסול ניטרליות הרשת ברמת הפדרלית. זאת, בהתאם לחוק שמאפשר לקונגרס להפוך החלטות מסוימות של סוכנויות ממשל.

אג אג'יט פאי, ראש ה-FCC | צילום: בלומברג אג

ההישג התאפשר חרף העובדה שלדמוקרטים אין רוב בסנאט, לאחר של-49 הסנאטורים הדמוקרטים הצטרפו גם שלושה סנאטורים מהמפלגה הרפובליקנית: סוזן קולינס, ג'ון קנדי וליסה מורקווסקי.

עם זאת, הדרך להחזרת ניטרליות הרשת סופית רחוקה מאוד. ראשית, צריכה להתבצע הצבעה דומה בבית הנבחרים, שם יש לרפובליקנים רוב גדול בהרבה; גם אם כל חברי הקונגרס הדמוקרטים יתמכו בהצעה, יהיה צורך בתמיכתם של 22 רפובליקנים כדי לזכות ברוב. ואם גם הצבעה זו תעבור בהצלחה, תגיעה ההחלטה לאישורו של הנשיא דונלד טראמפ, שלא צפוי לחתום עליה.

הניצחון בהצבעה בסנאט הוא בעיקר הישג מוראלי לדמוקרטים, שהפכו את סוגיית ניטרליות הרשת לסוגיה מרכזית שלהם בבחירות אמצע הקדנציה שייערכו בנובמבר הקרוב. בנוסף, המהלך עתיד לחזק מאמצים להעביר תקנות ניטרליות רשת ברמה המקומית, דוגמת אלו שעברו בקליפורניה במרץ ואחרות שנמצאות בשלבים שונים ביותר מ-30 מדינות בארה"ב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות