אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרווח הגולמי נשחק, הוצאות ההנהלה זינקו ואירונאוטיקס עברה להפסד תפעולי

הרווח הגולמי נשחק, הוצאות ההנהלה זינקו ואירונאוטיקס עברה להפסד תפעולי

החברה הקצתה אופציות ליו"ר החדש יערי שתתפרסנה על פני ארבע שנים ועדיין אינן "בתוך הכסף"; יצרנית המל"טים רשמה ירידה של 5% בהכנסות הרבעון הראשון והפסד של 1.8 מיליון דולר

17.05.2018, 17:23 | חזי שטרנליכט

חולשה בהכנסות ונפילה בשיעור הרווח הגולמי הובילו את יצרנית המטוסים ללא טייס אירונאוטיקס, לעבור לרשום הפסד תפעולי בשלושת החודשים הראשונים של 2018. גם צבר ההזמנות של החברה בתום תקופה זו נחלש ביחס לזה שנרשם בסוף השנה.

קראו עוד בכלכליסט

בין הגורמים שהגדילו את הוצאות ההנהלה ברבעון שחלף והעמיקו את ההפסדים שרשמה החברה, היה סעיף הוצאות הנהלה וכלליות שגדל מ-3 מיליון דולר ל-4 מיליון דולר ברבעון שחלף. בחברה הסבירו את העלייה בין היתר בעלייה של 600 אלף דולר בהוצאות בגין תשלום מבוסס מניות.

מל"ט של אירונאוטיקס מל"ט של אירונאוטיקס מל"ט של אירונאוטיקס

הכנסות החברה הסתכמו בכ-30.9 מיליון דולר בשלושת החודשים הראשונים של השנה, ירידה של 5% ביחס לתקופה המקבילה ב-2017. שיעור הרווח הגולמי של החברה ירד מ-34% ל-30% ברבעון הנוכחי. החברה רשמה הפסד תפעולי של כ-1.2 מיליון דולר מול רווח תפעולי של 858 אלף דולר בתקופה המקבילה. בשורה התחתונה נרשמו לאירונאוטיקס הפסדים של 1.8 מיליון דולר.

החברה, שנמצאת בחקירה פלילית של המשטרה בנוגע לפרשה הקשורה בלקוח מהותי שהוצא עליה צו איסור פרסום, עברה טלטלה נוספת לפני מספר שבועות. היו"ר שליווה את החברה במשך שנים - עוד בהיותה חברה פרטית - האלוף במיל' איתן בן אליהו, סיים את תפקידו במפתיע והוחלף על ידי מנכ"ל רפאל לשעבר, האלוף במיל' ידידיה יערי. עם פרסום הדו"חות עולה כי אירונאוטיקס הקצתה ליו"ר החדש יערי, 407 אלף אופציות לא סחירות. האופציות הינן במחיר מימוש של 9.49 שקלים למניה, וכיוון שמחיר המניה כעת בשוק עומד על 7.56 שקלים, הן אינן "בתוך הכסף".

אופציות אלה יבשילו על פני תקופה של ארבע שנים, כאשר רבע מהן בתום 12 חודשים ממועד החלטת הדירקטוריון. לאחר מכן 6.25% מהן בכל רבעון והן תכלולנה אפשרות מימוש בדרך "cashless". מנגנון המאפשר למי שקיבל את האופציות לממש את המניות רק לפי שיעור הזכאות, אלמנט המקטין במידה מסוימת את דילול בעלי המניות הנוכחיים.

עוד עולה כי לאחר תאריך המאזן נפסק בבימ"ש במדינה זרה בתביעה שהתבררה בין משרד הביטחון של המדינה הזרה לאירונאוטיקס, כי עליה לשלם 2.2 מיליון דולר לאותו משרד ביטחון. החברה מסרה כי בתום שנת 2017 הפרישה בגין סכום זה בדו"חות וכי אין לו השפעה מהותית על החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות