אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"החתונה ששווה מיליארדים": הנסיך הארי ומייגן מרקל התחתנו

הרגע שכל העולם חיכה לו: כשני מיליארד צופים בבית, אלפים ברחובות ו-600 מוזמנים מלווים את הנסיך הארי ובחירת לבו האמריקנית מייגן מרקל בטקס נישואיהם בטירת וינדזור. הארי למייגן בזמן הטקס: "את נראית מדהים". אמה של הכלה בכתה מהתרגשות

19.05.2018, 15:48 | ynet
בטבעת זו: ההמונים ברחובות, המוזמנים ברי המזל נכנסו לטירת וינדזור ואירוע השנה בבריטניה החל - החתונה המלכותית של הנסיך הארי, נכדה של המלכה אליזבת השנייה, ובחירת לבו השחקנית האמריקנית מייגן מרקל. טקס החתונה החל בשעה 14:00 שעון ישראל.

הארי צעד ברגל לטירת וינדזור במדי צבא ועם זקן, מלווה באחיו הבכור ויליאם. בהמשך הגיעו אמה של הכלה דוריה, אביו של הנסיך ורעייתו, הנסיך צ'רלס וקמילה, והמלכה אליזבת עם בעלה הנסיך פיליפ. מייגן הגיעה ברכב נפרד בשמלת כלה של המעצבת הבריטית קלייר ווייט קלר. קלר עיצבה גם את שמלת הכלה של הדוגמנית הישראלית בר רפאלי. כשמייגן התקרבה להארי הוא נשמע אומר לה: "את נראית מדהים".

הנסיך צ'רלס ליווה את מייגן בתוך האולם ואז היא המשיכה לבדה לעברו של הארי. כשמייגן התקרבה לעברו של הארי שהמתין באזור המזבח, הוא נשמע אומר לה: "את נראית מדהים".  

לאחר שהחליפו נדרים ביניהם ונשבעו לאהוב זה את זה "עד שהמוות יפריד בינינו, ענד הארי טבעת על אצבעה של כלתו. "בנוכחות האל ולפני הקהילה הזו, הארי ומייגן נתנו את הסכמתם והחליפו נדרים זה עם זה", אמר הארכיבישוף מקנטרברי ג'סטין וולבי. "הם הצהירו על נישואיהם בשילוב ידיים ובנתינה והחלפת טבעות. אני מכריז בזאת שהם בעל ואישה". 

טקס החתונה כלל הרבה מסורות עתיקות של בית המלוכה, שחלקן משנת 1066, אבל מרקל הביאה את הטאץ' המודרני שלה: היא לא נשבעה לציית לבעלה וענדה טבעת נישואים במהלך הטקס. חלק מהטקס נוהל על ידי הבישופ השחור מייקל ברוס קרי, שנשא דברים אמוציונאליים ומלאתי פאתוס ודיבר אל אהבה וציטט את פעיל זכויות האדם האמריקני מרתין לותר קינג. 

מהיום: הדוכסים מסאסקס הארי ומייגן

מוקדם יותר הבוקר הודיע ארמון המלוכה כי המלכה אליזבת החליטה להעניק להארי ולמייגן את הכינויים המלכותיים "הדוכס והדוכסית מסאסקס". הכינויים המלכותיים המשניים משמשים בסקוטלנד ובצפון אירלנד. כשהנסיך ויליאם ורעייתו קייט נישאו בשנת 2011 ניתנו להם התארים "הדוכס והדוכסית מקיימברידג'".

דוכס סאסקס האחרון היה הנסיך אוגוסטוס פרדריק, אך דוכסית לא הייתה ובכך תעשה מייגן היסטוריה כשתישא את התואר. הארי גם מקבל את התארים רוזן דמברטון השלישי וברון קילקיל, תארים סקוטי ואירי בהתאמה, ומייגן תהיה גם רוזנת דמברטון. הפעם האחרונה שבה נשאו את תואר רוזן דמברטון הייתה ב-1749. 

הארי ומייגן בכרכרה המלכותית, לאחר טקס הנישואין, צילום: איי אף פי הארי ומייגן בכרכרה המלכותית, לאחר טקס הנישואין | צילום: איי אף פי הארי ומייגן בכרכרה המלכותית, לאחר טקס הנישואין, צילום: איי אף פי
הנסיך הארי ומייגן מרקל מתנשקים בחתונתם, צילום: איי פי הנסיך הארי ומייגן מרקל מתנשקים בחתונתם | צילום: איי פי הנסיך הארי ומייגן מרקל מתנשקים בחתונתם, צילום: איי פי
בני הזוג הארי ומייגן מרקל בטקס החתונה, צילום: רויטרס בני הזוג הארי ומייגן מרקל בטקס החתונה | צילום: רויטרס בני הזוג הארי ומייגן מרקל בטקס החתונה, צילום: רויטרס

המלכה אליזבת המלכה אליזבת' מגיעה לחתונה | צילום: איי אף פי המלכה אליזבת

הנסיך הארי ואחיו וויליאם מגיעים לטקס, צילום: רויטרס הנסיך הארי ואחיו וויליאם מגיעים לטקס | צילום: רויטרס הנסיך הארי ואחיו וויליאם מגיעים לטקס, צילום: רויטרס

מייגן מרקל ברכב המלכותי בדרכה לטקס חתונתה, צילום: רויטרס מייגן מרקל ברכב המלכותי בדרכה לטקס חתונתה | צילום: רויטרס מייגן מרקל ברכב המלכותי בדרכה לטקס חתונתה, צילום: רויטרס
המונים ליד טירת וינדזור, לפני חתונת הנסיך הארי ומייגן מרקל, צילום: איי פי המונים ליד טירת וינדזור, לפני חתונת הנסיך הארי ומייגן מרקל | צילום: איי פי המונים ליד טירת וינדזור, לפני חתונת הנסיך הארי ומייגן מרקל, צילום: איי פי

תושבת בריטניה ממתינה לחתונה, הבוקר, צילום: רויטרס תושבת בריטניה ממתינה לחתונה, הבוקר | צילום: רויטרס תושבת בריטניה ממתינה לחתונה, הבוקר, צילום: רויטרס

כבר כשהשמש זרחה הבוקר התאספו המונים מחוץ לטירה, רבים מהם נושאים דגלים של בריטניה וארצות הברית. "אני חושבת שזה יהיה קסום", אמרה רונדה מוסגרוב, בת 59, שישנה בלילה במחנה ברחוב סמוך. "יהיו כל כך הרבה צעקות ותרועות ורעש". "זהו רגע שבו כולנו יכולים לחגוג את לידתה מחדש של משפחת המלוכה", אמר קני מק'ינלי בן ה-60, שהגיע במיוחד לחתונה המלכותית בווינדזור מבית שבסקוטלנד.

מיליוני בני אדם ברחבי העולם צופים בטקס שבו נשא הנסיך הפופולרי בן ה-33 את ארוסתו בת ה-36 בקפלת סנט ג'ורג' מהמאה ה-15 שבטירת וינדזור, הטירה המיושבת העתיקה והגדולה ביותר בעולם. 

יותר מ-100 אלף איש ממלאים את דרכיה הצרות של העיירה וינדזור, השוכנת כ-30 קילומטרים ממערב ללונדון. האבטחה שם הדוקה מאוד והחוגגים נדרשו לעבור בעמדות בידוק של המשטרה שהוקמו סביב הטירה, שהייתה ביתם של 39 מלכים אנגלים מאז 1066. 

בין המוזמנים הרבים שהגיעו לחתונה המלכותית לא מעט ידוענים, בהם השחקן האמריקני ג'ורג' קלוני ורעייתו אמל, שחקנית הטניס האמריקנית סרנה ויליאמס ואשת התקשורת האמריקנית אופרה וינפרי. 

הכלה הגיעה לקפלת סנט ג'ורג' בטירת וינדזור זמן קצר לאחר אמה, דוריה רגלאנד בת ה-61. השתיים בילו את הלילה האחרון בבית מלון יוקרתי באזור. החתן שהה במלון אחר ביחד עם אחיו הבכור ויליאם, שישמש כשושבינו בחתונה. ילדיו של ויליאם, הנסיכים ג'ורג' ושארלוט, יהיו בין הילדים שילוו את הזוג בדרכו לטקס הנישואים. 

הנסיך הארי נחשב במשך שנים ל"ילד הרע" של משפחת המלוכה. הוא הודה שעישן קנאביס, התעמת עם צלמי פפראצי מחוץ למועדון לילה בלונדון ועורר זעם בנעוריו כשהתחפש לקצין נאצי במסיבה. אחרי שהצטרף לצבא השתנתה תדמיתו מקצה לקצה. הוא שירת במשך עשר שנים ונשלח פעמיים למשימות באפגניסטן. בשנה שעברה סיפר על הקשיים שחווה בעקבות מותה של אמו הנסיכה דיאנה בתאונת דרכים בפריז ב-1997, כשהיה רק בן 12. 

הארי נתפס כיום כקליל והנגיש ביותר מבין בני משפחת המלוכה, כמו אמו המנוחה, ובשנים האחרונות הוא התמסר לפעילות צדקה למען בוגרי צבא, נשאי איידס ואנשים הסובלים ממחלות נפשיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות