אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות ההספדים: קניוני מליסרון רשמו עלייה של 3% בפדיונות ברבעון צילום: ורדי כהנא

למרות ההספדים: קניוני מליסרון רשמו עלייה של 3% בפדיונות ברבעון

חברת הקניונים הגדולה בישראל שבשליטת ליאורה עופר עדיין רושמת צמיחה - אבל מתונה מבעבר ונמוכה ביחס למתחרה עזריאלי; ההכנסות הכוללות משכירות נטו (NOI) עלו ב-2.2% ל-273 מיליון שקל

21.05.2018, 09:59 | אורן פרוינד

מליסרון, חברת הקניונים הגדולה בישראל שבשליטת ליאורה עופר ומנוהלת על ידי אבי לוי, הציגה עלייה של 3% בפדיונות השוכרים בקניונים שלה במהלך הרבעון הראשון של 2018. נראה כי למרות ההספדים, הקניונים של מליסרון עדיין רושמים צמיחה - אם כי מתונה מבעבר ונמוכה ביחס למתחרה שלה עזריאלי, שרשמה עלייה של 5.3% בפדיונות השוכרים באותה תקופה.

קראו עוד בכלכליסט

אבי לוי מנכ"ל מליסרון
אבי לוי מנכ"ל מליסרון צילום: אביב אברמוב

עיקר הצמיחה של מליסרון ברבעון הגיעה מתחום המשרדים שהתרחב במהלך התקופה, להבדיל מהקניונים שמספרם והיקף שטחי המסחר בהם נשארו באותה רמה.

ההכנסות הכוללות משכירות נטו (NOI) של מליסרון ברבעון הראשון לשנת 2018 עלו בכ-2.2% לכ-273 מיליון שקל. העלייה ב-NOI הושגה על ידי איכלוס ותחילת הנבה של נכסים שבנייתם הושלמה בתחום המשרדים. כך למשל, הושלמה בנייתו של מגדל בית עופר רעננה, מגדל עופר הקניון הגדול ובניין 1 בפארק עופר פ"ת שלב ב'.

אם מנטרלים את התוספת של הנכסים החדשים (ה-NOI מנכסים זהים), מליסרון הציגה צמיחה של 1% בלבד במהלך הרבעון - בדומה למתחרה עזריאלי.

בעקבות המשך חיסכון בעלויות מימון וחיסכון בהוצאות מיסוי, מליסרון הציגה עלייה בשורה התחתונה. ה-FFO המייצג של הקבוצה עלה ברבעון בכ-6.3% לכ-170 מיליון שקל. צמיחה זו הושגה בעיקרה ע"י גידול ב-NOI בסך כ-6 מיליון שקל, החברה סיימה את הרבעון הראשון לשנת 2018 עם גידול של כ-84% ברווח הבעלים לפני מס לכ-174 מיליון שקל,

הרווח הנקי ברבעון הראשון 2018 עלה לכ-140.8 מיליון שקל (מהם כ-130 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות), בהשוואה לרווח נקי של כ-69.5 מיליון שקל (מהם כ-56.0 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות) ברבעון המקביל אשתקד. במקביל לפרסום הדו"חות, אישר דירקטוריון החברה חלוקת דיבידנד בסך של 60 מיליון שקל, אשר ישולם במהלך חודש יוני 2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות