אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מריוס נכט ועוזי ימין רוצים להקים בנק דיגיטלי "מטעמי ציונות"

מריוס נכט ועוזי ימין רוצים להקים בנק דיגיטלי "מטעמי ציונות"

יו"ר צ'ק פוינט מתכנן לגייס הון של 120 מיליון דולר כדי להקים בנק דיגיטלי שיתחרה בבנקים הגדולים, אבל דורש פתיחת השוק לתחרות. דודו זקן משמש יועץ פיננסי וגורם מקשר בין הקבוצה לפיקוח על הבנקים

21.05.2018, 09:44 | רחלי בינדמן

המיליארדר מריוס נכט, יו"ר וממייסדי חברת צ'ק פוינט, ועוזי ימין יו"ר מנכ"ל חברת האנרגיה והקמעונות האמריקאית דלק US, עומדים בראש קבוצת משקיעים שמעוניינת להקים בנק דיגיטלי בישראל. 

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת נכט-ימין ערכה בחודשים האחרונים פגישות במשרד האוצר ובבנק ישראל ומנהלת מגעים עם המפקחת על הבנקים, חדוה בר, כדי לקבל רישיון להקמת בנק דיגיטלי עצמאי חדש עם הון מוערך של 120 מיליון דולר. הפיקוח על הבנקים הקים יחידה ייעודית שמטפלת ברישוי בנקים חדשים, ובוחנת אם יש ליזמים מודל עסקי

שמתאים לתהליכים שעוברת מערכת הבנקאות. נכט וימין ישקיעו בשלב הראשון הון עצמי של כ–60 מיליון דולר בחלקים שווים. התוכנית היא לגייס בהמשך כ-60 מיליון דולר נוספים משותפים או מהבורסה. 

עוזי ימין, מנכ"ל דלק USA עוזי ימין, מנכ"ל דלק USA עוזי ימין, מנכ"ל דלק USA

מריוס נכט, צילום: אוראל כהן מריוס נכט | צילום: אוראל כהן מריוס נכט, צילום: אוראל כהן

דודו זקן, שכיהן כמפקח על הבנקים ב-2015-2011, משמש יועץ פיננסי וגורם מקשר בין הקבוצה לפיקוח על הבנקים. הקבוצה מחפשת בימים אלה מנכ"ל לבנק העתידי.

במהלך השיחות עם גורמים בבנק ישראל ובמשרד האוצר הדגישה קבוצת נכט־ימין כי תיכנס להשקעה רק אם המדינה תקיים תנאים שיאפשרו תחרות במערכת הבנקאות ובכלל זה הקמת גוף מיחשובי שיעמיד תשתית תפעולית לכל מי שיחפוץ בכך וכך יסיר חסם כניסה משמעותי לתחום והקמת מאגר נתוני אשראי. השניים מסבירים כי נכנסו להשקעה בעיקר מטעמי ציונות וצמיחת המשק.

דודו זקן, צילום: ענר גרין דודו זקן | צילום: ענר גרין דודו זקן, צילום: ענר גרין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות