אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאגר הגז לווייתן: נובל אנרג'י הגיעה להסכמות עם איגוד השרון על שת"פ לשמירה על בריאות הציבור צילום: אלבטרוס צילומי אוויר

מאגר הגז לווייתן: נובל אנרג'י הגיעה להסכמות עם איגוד השרון על שת"פ לשמירה על בריאות הציבור

על פי ההסכמות, יוקם צוות משותף שיבטיח כי הפקת הגז באסדת לווייתן תיעשה תוך שמירה על בריאות הציבור ורמות פליטה מינימליות

21.05.2018, 13:20 | ליאור גוטמן

איגוד ערים לאיכות הסביבה שרון כרמל וחברת נובל אנרג׳י האמריקאית יקימו צוות משותף שיבטיח שהפקת הגז באסדת לוויתן תיעשה תוך שמירה על בריאות הציבור ועל רמות פליטה מינימליות, זאת בכפוף לתנאי היתר הפליטה שיקבעו משרדי הממשלה. בכך מגיע לסיומו אחד הויכוחים הסביבתיים שנולדו עם אישור פיתוח המאגר, זאת שעה שתושבי הסביבה חששו שהקמת אסדת לוויתן מרחק 7-10 ק"מ מחוף דור עלולה לפגוע באיכות החיים של תושבי הסביבה.

קראו עוד בכלכליסט

איגוד ערים שרון כרמל מרכז את הפיקוח על הקמת אסדת לויתן מטעם 18 רשויות מקומיות בשטח שבין מגידו, חוף הכרמל ונתניה. מי שארגן את ההסדר החדש הוא יו"ר האיגוד יעקב אדרי והמנכ"ל ניר סהר עם נציגי חברת נובל אנרג׳י, זאת לאחר סדרת פגישות שם הוצגו התוכניות המפורטות בהיתר הפליטה של אסדת לוויתן ופורטו תהליכי הטיפול השונים שיבוצעו על גבי האסדה. מנכ"ל האיגוד ניר סהר אמר כי הפגישות התקיימו בהמשך לשאלות הבהרה שהעביר האיגוד לנובל ומטרתם להבטיח כי כל ההיבטים הסביבבתיים הנוגעים להפעלת האסדה יישמרו ויפוקחו".

יו"ר האיגוד יעקב אדרי ציין לאחר הקמת הצוות, "הגז הטבעי הינו פתרון עדיף על הזיהום שנגרם מפעילות תחנות הכוח הפחמיות, אך בכוונתנו לפקח גם על ייצור והשימוש בגז טבעי, בכדי להבטיח שמירה על איכות הסביבה ואיכות חיי התושבים".

נובל אנרג'י אישרו את הדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

135 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

131.
לאנשים שלא הבינו על מה אנחנו כועסים
יש שתי אפשרויות איפה לגז הנכונה-120 קילומטר מהחוף ובכל בעצם כל הפעילות של הגז תעשה שם בלי הובלה מסוכנת של כל מני חומרים שעם יתפוצצו יקרה אסון גדול מאוד הרבה מאוד פחות זיהום גם באוויר וגם בים וזה למעשה מה שקורה בכל המדינות המודרניות כי זה הרבה יותר משתלם והרבה יותר חכם והרבה פחות מסוכן. אפשרות שניה לא טובה- לשים 10 קילומטרים מהחוף שזה פוגע באיכות החיים של התושבים מאוד מסוכן כי בטוח יקרה משהו בין עם זה עכשיו ובין עם זה עוד עשר שנים משהו יקרה ואנחנו משלם את החיים שלנו בגלל זה
שני  |  11.07.18
לכל התגובות