אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זיו קופ פורש מקרן Innovation Endeavors של אריק שמידט צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

זיו קופ פורש מקרן Innovation Endeavors של אריק שמידט

קופ הוא השותף הישראלי השלישי שפרש מהקרן, שמגייסת בימים אלה 300 מיליון דולר. אריק שמידט, המשקיע המוביל באינוביישן אנדוורס, סיים לאחרונה ביקור בישראל

21.05.2018, 15:00 | מאיר אורבך
שותף ישראלי נוסף עוזב את קרן הון הסיכון של אריק שמידט: זיו קופ, השותף האחרון בקרן אינוביישן אנדוורס (Innovation Endeavors) ששמידט הוא המשקיע המוביל בה, הודיע על פרישה מהחברה. פרישתו של קופ מצטרפת לפרישה של יובל שחר וליאת אהרונסון.

קראו עוד בכלכליסט

אינוביישן אנדוורס נמצאת על סף סגירה של קרן חדשה של 300 מיליון דולר. שמידט סיים בימים אלו ביקור בישראל, שלפי הערכות לא היה קשור לקרן החדשה. לפני תפקידו בקרן, כיהן קופ כסמנכ"ל תפעול באאוטבריין והוביל את סבב ההשקעה הראשון בה. קודם לכן כיהן כשותף מנהל בגלנרוק, קרן ההשקעות של ליאון רקנאטי - תפקיד במסגרתו הוביל השקעות במובילאיי, קוויגו, אאוטבריין, קמהדע ואבוג'ן.

אריק שמידט, צילום: אי פי איי אריק שמידט | צילום: אי פי איי אריק שמידט, צילום: אי פי איי

אינוביישן אנדוורס מסרה ל"כלכליסט": " זיו קופ עוזב את הקרן לטובת הזדמנויות חדשות ושני הצדדים מצפים לשיתוף פעולה בעתיד, בהתבסס על כבוד והערכה הדדיים. דרור ברמן ודניאל גולדשטיין ימשיכו להוביל את צוות הקרן בישראל. במהלך השנים האחרונות בנינו תשתית משמעותית לתמיכה בקהילת הסטארט-אפים המקומית. נמשיך להתמקד בהשקעה בחברות עם טכנולוגיה פורצת דרך ובחיבור הקהילה לחברות מובילות בתעשייה העולמית. אנחנו נלהבים מאי פעם ומתכננים להגדיל את הפעילות שלנו בישראל".

באוקטובר האחרון פרש יובל שחר, אחד ממייסדי קרן מרקר שהתמזגה עם אינוביישן אנדוורס, מפעילות שוטפת בקרן ועבר להיות שותף מלא בקבוצת TEAM8 של נדב צפריר. הצוות של אינוביישן כולל את דרור ברמן, ריק סקנלון, דניאל גולדשטיין וסקוט בריידי. שמידט ישמש כמייסד שותף ומשקיע מרכזי. בדצמבר האחרון מינתה הקרן את דניאל גולדשטיין כשותפה. גולדשטיין כיהנה בתפקידים שונים בקרן בעבר במסגרת תפקיד אחראית דניאל על קידום חברות הסטארט-אפ בפורטפוליו ויזימת שיתופי פעולה שונים
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות