אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מינהלת הליגות לכדורגל המליצה על רפורמה בליגה הלאומית צילום: עוז מועלם

מינהלת הליגות לכדורגל המליצה על רפורמה בליגה הלאומית

הפחתת מספר הזרים, חובת הרשמת שחקנים צעירים וכניסה חינם לנשים וילדים הם הצעדים שעושה מינהלת הליגות בכדורגל כדי לנסות ולהפוך את הליגה הלאומית ל"קהילתית" יותר ו"בית גידול לדור העתיד"

22.05.2018, 10:11 | שירות כלכליסט
מינהלת הליגות לכדורגל בישראל הודיעה על מספר שינויים ורפורמות בליגה הלאומית מהעונה הבאה. מדובר בהמלצות שצריכות לעבור את אישור ההתאחדות לכדורגל.

תחילה יופחת מספר הזרים בכל קבוצה מהשלושה המותרים היום. בעונה הבאה קבוצה תוכל לרשום שני שחקנים זרים בעוד שמעונת 2019/20 תוכל לרשום רק אחד.

כמו כן, מהעונה הבאה כל קבוצה תחויב לרשום בטופס המשחק לכל הפחות שישה שחקנים בגילאי 23 ומטה ומעונת 2019/20 כל קבוצה תחויב לרשום בטופס המשחק לכל הפחות שבעה שחקנים בגילאי 23 ומטה ומהעונה שאחרי. ב-2020/21 תצטרך כל קבוצה לרשום שמונה שחקנים מגיל 23 ומטה. כיום אין חובת רישום על שחקנים צעירים.

אוהדי הפועל כפר סבא (ארכיון), צילום: עוז מועלם אוהדי הפועל כפר סבא (ארכיון) | צילום: עוז מועלם אוהדי הפועל כפר סבא (ארכיון), צילום: עוז מועלם

לפי המינהלת, "המהלך נעשה במטרה לקדם את מעמד שחקן הכדורגל הישראלי בכלל, ושילובם של שחקנים צעירים בתחרויות מקצועניות בפרט ובתיאום עם ארגון השחקנים".

מכו כן, כחלק מניסיונות למלא את האצטדיונים בליגה הלאומית, תתאפשר כניסה חינם לנשים וילדים עד גיל 8.

ממינהלת הליגות נימקו את ההמלצות: "הפחתת מספר הזרים לזר אחד בלבד, הכנסת שחקנים צעירים ישראלים לסגל, ומיצוב הליגה הלאומית כליגה ישראלית וקהילתית, יהפוך את הליגה לבית גידול לדור העתיד של הכדורגלנים הישראלים. מתוך רצון לקדם את הליגה הלאומית ולחזק מעמדה של כליגה קהילתית, צעירה ומרגשת ובכדי להקל על שחקני כדורגל צעירים להשתלב בתחרויות הכדורגל המקצועני, החליט פורום הליגה הלאומית במנהלת הליגות לכדורגל על הצעדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות