אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר למשתכן: ההגרלה הבאה תכלול את בית שמש, באר יעקב, קריית אונו, זכרון יעקב ובית אל צילום: דוד הכהן

מחיר למשתכן: ההגרלה הבאה תכלול את בית שמש, באר יעקב, קריית אונו, זכרון יעקב ובית אל

הנעלם הגדול הוא האם ת"א תיכנס להגרלה שתתקיים ביולי, משום שהדירות שיוצעו בהגרלה הן עדיין בשלב של מכרזי רמ"י שטרם נסגרו ושווקו לקבלנים

22.05.2018, 14:31 | ענת דניאלי

בית שמש, באר יעקב, קריית אונו, זכרון יעקב ובית אל שמעבר לקו הירוק (סמוך לרמאללה), אלו היישובים הבולטים הצפויים לעלות בהגרלה הבאה של מחיר למשתכן בחודש יולי, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

הנעלם הגדול שמסקרן את הזכאים הוא האם תל אביב גם תיכנס להגרלה הקרובה. זאת משום שרבות מהדירות שיוצעו בהגרלה הן עדיין בשלב של מכרזי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) שטרם נסגרו ושווקו לקבלנים, כולל המכרז בתל אביב.

התנחלות בית אל, צילום: cc by campsmum התנחלות בית אל | צילום: cc by campsmum התנחלות בית אל, צילום: cc by campsmum

גורמים המקורבים למטה הדיור שואפים להמתין לסגירת המכרז בתל אביב הכולל 1,279 דירות בשטח מכבי יפו וכן למכרז בבאר יעקב, הכולל 2,000 דירות, בטרם תיפתח ההגרלה ביולי. אך עוד לא ברור אם המהלך יושלם עד ההגרלה.

המכרז בת"א-מכבי יפו פורסם כבר בחודש דצמבר 2017. הוא נדחה שוב ושוב וטרם פורסמה חוברת המכרז עם המידע השלם. במצב כזה הקבלנים לא יכולים כלל לגשת ללא המידע ובחינת העסקה. על פי אתר רמ"י החוברת צפויה לפרסום ב-31 במאי והמכרז צפוי להיסגר ב-2 ביולי. עם זאת ייתכן שיהיו עוד עיכובים ודחיות במועד סגירת המכרז. 

לעומת זאת, המכרז בבאר יעקב, הכולל 2,000 יח"ד, כבר פעיל מנובמבר 2017 אולם טרם נסגר. חוברת המכרז טרם פורסמה. על פי האתר החוברת צפויה לפרסום ב-4 ביוני והמכרז צפוי להיסגר ב-9 ביולי. גם כאן זה נראה קצת דחוק להגרלה הבאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
דיור
והנה עוד סיבות להתבכיינות.. התוכניות לא יהיו התוכניות שאושרו, איזורים על הפנים, המחירים על הפנים והכל קונספירציה אחת גדולה.. אל תפלו בטעות אנשים, לכו תשקיעו בדיור בלי הגרלות ובלי כביכול טובות מהמדינה.. תראו איזה יופי של שכונה פרי נדלן בונים בלוד (שכונת BEST), נראה כמו השקעה שווה ולא מצריכה המתנה ארוכה וכסיסת ציפורניים האם זכינו או לא...
פינקי פאי  |  28.05.18
14.
מה שקורה ברחובות שערוריה ושיתוף פעולה בין הרשויות
השמעתם על עיר שמנתה 100 אלף תושבים לפני מספר שנים בודדות והיום מונה 170 אלף תושבים ובתכנון להכפיל מספר זה אך למשתכן היה רק בהגרלה האחרונה 38 יחידות בלבד שמתוכן רק 7 יחידות לתושבי המקום ולילידי רחובות והיולם שותק?? לזה קוראים במילים מטויחות קומבינות ושחיטות.
זאב גלוסקין  |  23.05.18
לכל התגובות