אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציד ראשים קמעונאי: Lowe's גונבת ל-JC Penny את המנכ"ל צילום מסך: CNBC

ציד ראשים קמעונאי: Lowe's גונבת ל-JC Penny את המנכ"ל

קמעונאית מוצרי הבית האמריקאית הודיעה על מינויו של מרווין אליסון יו"ר ומנכ"ל ג'יי.סי פני, לתפקיד המנכ"ל החדש שלה. רשת בתי הכלבו הודיעה על הדחתו המיידית של אליסון מתפקיד היו"ר

22.05.2018, 16:34 | מיקי גרינפלד
לואו'ז גונבת את המנכ"ל של ג'יי.סי פני. קמעונאית מוצרי הבית (Lowe's Companies) מודיעה היום (ג') על מינויו של מנכ"ל ויו"ר גיי.סי. פני מרווין אליסון (Marvin Ellison) למנכ"ל שלה - במקומו של המנכ"ל רברט ניבלוק (Robert Niblock) שהודיע לאחרונה על רצונו לפרוש מהתפקיד.  

קראו עוד בכלכליסט

מרווין אליסון יעזוב מיידית את תפקידו כיו"ר ג'יי.סי פני (JC Penny) וימשיך לכהן כמנכ"ל עד לסוף החודש. את תפקיד היו"ר ימלא בינתיים הדירקטור העצמאי רונלד טיסו (Ronald Tysoe) ואחריות המנכ"ל תחולק בין ארבעה מנהלים בכירים עד למציאת מחליף.

מרווין אליסון. עובר ל-Lowe מרווין אליסון. עובר ל-Lowe's | צילום מסך: CNBC מרווין אליסון. עובר ל-Lowe

אליסון הצטרף לרשת בתי הכלבו ג'יי.סי פני בנובמבר 2014 לתפקיד נשיא, מתוך כוונה למנותו למנכ"ל לאחר תקופת ביניים, והוא אכן מונה באוגוסט 2015 לתפקיד המנכ"ל. אליסון הגיע לג'יי.סי פני מתפקיד ניהול בכיר בהום דיפו, המתחרה של לואו'ז – הוא ניהל את עסקי הרשת בארה"ב מהשנים 2002 עד 2014.

בשנים האחרונות הוביל אליסון כמנכ"ל ג'יי.סי.פני מהלך חד של התייעלות וקיצוצים שעד כה לא הניב את התוצאות המקוות. האכזבה מהתוצאות הכספיות של הרשת גררה נפילה של 21% בשווי המניה מתחילת השנה ושל 46% ב-12 החודשים האחרונים.

ג'יי סי פני מעסיקה נכון לשנת 2017 כ-100 אלף עובדים. שווי החברה לפני המשבר הפיננסי, בסוף שנת 2007, עמד על 46 מיליארד דולר. היום היא נסחרת לפי שווי של 800 מיליון דולר בלבד - ירידה של 92%.

לשם השוואה, הרשת המתחרה מייסי'ס, שעברה גם היא משבר קשה ותוכנית התייעלות חריפה, רשמה עלייה של 37% בשווי המניה מתחילת השנה ושל 50% ב-12 החודשים האחרונים (נסחרת בשווי של 10.2 מיליארד דולר).

 , צילום: amppob צילום: amppob  , צילום: amppob

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות