אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה מ-2005: אושרה תוכנית משרד השיכון להקמת יישוב חדש בערבה צילום: נמרוד גליקמן

נחשף בכלכליסט

לראשונה מ-2005: אושרה תוכנית משרד השיכון להקמת יישוב חדש בערבה

על פי התוכנית ימנה היישוב "עיר אובות" הסמוך לצומת חצבה 250 יח"ד. כיום מתגוררות במקום שלוש משפחות, אחת יהודית ושתיים בדואיות

22.05.2018, 17:25 | נמרוד בוסו
לראשונה מאז שנת 2005, החליטה היום (ג׳), הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים (הוולנת"ע) ועדת משנה של המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, להמליץ למועצה הארצית על הקמה של תוכנית להקמה של יישוב חדש בדרום הארץ. המדובר ביישוב עיר אובות שהתוכנית להקמתו קודמה על ידי משרד הבינוי והשיכון, בשיתוף עם החטיבה להתיישבות והמועצה האזורית ערבה תיכונה. את התוכנית להקמת היישוב חשף "כלכליסט" לפני כחודש.

מיקומו של היישוב החדש ממערב לצומת חצבה, צמוד לעתיקות תמר המקראית.

כיום כבר קיימת התיישבות לא מוסדרת בנקודה שבה מתוכנן לקום היישוב, של משפחה יהודית אחת ושתי משפחות בדואיות, ובסך הכל 50 איש. על פי התוכנית החדשה, מתוכננות להיבנות במקום כ-250 יחידות דיור, ביישוב שיישא אופי קהילתי-תיירותי.

בהמלצתה למועצה הארצית, הבהירה הוולנת"ע כי ככלל אין מקום להקמת יישובים חדשים וראוי לחזק ולעבות יישובים קיימים, בדגש על יישובים עירוניים. "יחד עם זאת, לאור ייחודיותו של מקרה זה, השתכנעה הוועדה כי ניתן להמליץ על קבלת הבקשה לאור קיומם של התנאים הבאים: המרחק הרב של היישוב ממרכז המטרופולין ובעיקר מישובים עירוניים, מיקומו לבינוי קיים וכן לאור החשיבות למתן פתרון לאוכלוסייה הבדואית במקום", נכתב.

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט אמר כי, "עם כניסתי לתפקיד הורתי לחדש את תקציב התכנון לעיר אובות ולקדם מול מוסדות התכנון את הקמתו של ישוב אסטרטגי זה. זאת מתוך הכרה והבנה של חשיבות יישובי הערבה והנגב. אנו פועלים במלוא המרץ להגדיל את מלאי הדירות ולספק פתרונות דיור ואיכות חיים למען הציבור בישראל. נמשיך לפתח, לחזק וליישב את הדרום בכלל והנגב בפרט".

שר השיכון והבינוי, יואב גלנט, צילום: נמרוד גליקמן שר השיכון והבינוי, יואב גלנט | צילום: נמרוד גליקמן שר השיכון והבינוי, יואב גלנט, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות