אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמיר בירם מקדם גיוס של מיליארד שקל לקרן חדשה של JTLV צילום: תומי הרפז

בלעדי לכלכליסט

עמיר בירם מקדם גיוס של מיליארד שקל לקרן חדשה של JTLV

מייסד קרן ירושלים תל אביב, שעוסקת באחזקת נכסים מסחריים בישראל, נפגש לאחרונה עם מוסדיים כדי לקדם מהלך גיוס פרטי בחודשים הקרובים. בשלב השני ייפתח הגיוס גם למשקיעים פרטיים

23.05.2018, 07:08 | אורן פרוינד

עמיר בירם מקדם בימים אלו סבב גיוס שני לקרן חדשה של JTLV (ירושלים תל אביב) – שעוסקת באחזקה של נכסים מסחריים בישראל. כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בגיוס פרטי של מיליארד שקל, ובירם כבר נפגש עם מוסדיים בשוק ההון בישראל כדי לקדם את מהלך הגיוס בחודשים הקרובים. בירם מעוניין לגייס את הכסף שלו באמצעות קרן פרטית כדי לרכוש נכסים מניבים חדשים בישראל. בתחילת השנה שקל בירם להנפיק את קרן הנדל"ן, אך גנז את התוכנית. 

קראו עוד בכלכליסט

עבור בירם, שהקים את JTLV ב־2011, מדובר כאמור בסבב גיוס שני לאחר שגייס כמיליארד שקל לפני שבע שנים לקרן הראשונה שמושקעת כעת בנכסים מסחריים שונים בישראל. בסבב ההשקעה הקודם השתתפו כמשקיעי עוגן חברות הביטוח הפניקס ומנורה וכן משקיעים פרטיים נוספים כמו בירם עצמו; אחיו רוני בירם; גיל דויטש, שותפו לשעבר של רוני בירם בבית ההשקעות אקסלנס; יבואן טויוטה ג'ורג' חורש; ואיש שוק ההון לשעבר צביקה בירן. הקרן מנוהלת על ידי בירם, רואה חשבון שהקים וניהל בעבר את חברת הקניונים בריטיש ישראל שמוזגה ב־2012 לתוך מליסרון. שותף־מנהל נוסף הוא רואה החשבון אריאל רוטר – בנו של מייסד קסטרו גבי רוטר – שאחראי על הפיתוח העסקי של הקרן.

גם בסבב הנוכחי בירם מעוניין לבצע גיוס מקדים בקרב גופים מוסדיים ורק לאחר מכן לפתוח את הגיוס למשקיעים פרטיים נוספים. הקרן הראשונה רכשה מאז הגיוס ב־2011 יותר מ־15 נכסים מניבים בישראל בתחום המסחרי. הקרן מחזיקה, בין השאר, בקניון רמות בירושלים (ביחד עם הפניקס) ובקניון רננים ברעננה (בשותפות עם הפניקס, מנורה ועמיתים). בבעלותה של הקרן גם נכסים שאינם מרכזים מסחריים מסורתיים כמו המרכז החדש לעיצוב הבית REDESIGN שיוקם במתחם קריית אתא בסמוך למתחם איקאה.

הקרן מחזיקה גם בשני נכסים מסחריים בעיר חריש החדשה ביחד עם חנן מור. שתי הקבוצות חתמו בשנת 2013 על הסכם שותפות להקמת שני הקניונים הממוקמים במרכז העיר ומשתרעים יחד על שטח כולל של 15.5 אלף מ"ר. עוד נכסים של החברה הם מרכז מסחרי חדש שמוקם בגן יבנה בשותפות עם קרן ריט 1, המרכז המסחרי הפתוח שערי חדרה בכניסה הדרומית לעיר, ומתחם היקב, שנמצא במרכז העסקים של ראשון לציון. נכס נוסף שנמצא בשלבי תכנון וביצוע הוא מתחם כי"ח בשוק מחנה יהודה בירושלים. הקרן מתכננת להקים שם מלון בוטיק במבנה אליאנס.

אף שקרן JTLV מהווה את תחום עיסוקו המרכזי של בירם, הוא מעורב בנוסף גם בלא מעט עסקאות נדל"ן בישראל ומחוצה לה. בין השאר, בירם מקדם בימים אלו באופן פרטי את הפרויקט השנוי במחלוקת כיכר אתרים בתל אביב (לקרן JTLV ישנה אחזקת מיעוט בפרויקט), להקמה של מגדלי מגורים בסמוך לשדרות בן גוריון בתל אביב. פרויקט זה זוכה להתנגדות רבה מצד פעילי סביבה ותושבים בגלל הקרבה שלו לים והחשש כי מגדלי המגורים יפגעו בנוף הנשקף מדירותיהםשל אנשים המתגוררים באזור וכן שתהיה לו השפעה שלילית על גישה לחוף הים.

בירם ניסה להתמודד גם על רכישת חברת כלכלית ירושלים לאחר שאליעזר פישמן איבד את השליטה בה, וכמו כן הוא היה שותף בגרעין שניסה לרכוש את השליטה בחברת גזית ישראל מקבוצת גזית גלוב, ואת חברת אלון רבוע נדל"ן מקבוצת אלון. בחו"ל ביצע בירם בשנה שעברה עסקה פרטית ביחד עם המשנה שלו, אריאל רוטר, לרכישת 277 יחידות דיור בפיניקס, אריזונה, תמורת 100 מיליון שקל (25 מיליון דולר).

מ־JTLV לא נמסרה תגובה.

עמיר בירם , צילום: תומי הרפז עמיר בירם | צילום: תומי הרפז עמיר בירם , צילום: תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות