אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פשרה עם הביטוח: הראל תקים קרן לפיצוי רופאים שנתבעו על רשלנות צילום: מיה כרמי-דרור

פשרה עם הביטוח: הראל תקים קרן לפיצוי רופאים שנתבעו על רשלנות

בית המשפט המחוזי אישר הסכם פשרה בתביעה ייצוגית שבמסגרתה נטען כי חברת הביטוח הראל וסוכנות מדנס חתמו ביניהן הסכם כובל. לפי הפשרה יקימו החברה והסוכנות קרן לפיצוי רופאים במקרי תביעת רשלנות רפואית בסכום של 2 מיליון שקל

23.05.2018, 08:15 | זוהר שחר לוי

המחוזי מרכז אישר הסכם פשרה והסתלקות מתביעה ייצוגית שטענה להסכם כובל בתביעות ביטוח לרופאים. בפסק הדין נקבע כי חברת הביטוח הראל וסוכנות הביטוח מדנס יקימו קרן בסכום של כ־2 מיליון שקל שתפצה רופאים שנתבעו על רשלנות ופוליסת הביטוח שלהם לא כיסתה את המקרה.

הבקשה לתביעה ייצוגית הוגשה בנובמבר 2015 על ידי שני רופאים, ד"ר דוד הרפז וד"ר אהרון אלכסנדרוביץ', שטענו כי הראל ומדנס חתמו ביניהן על הסדר כובל בתחום ביטוח רשלנות רפואית, שבמסגרתו התחייבה הראל לבטח רק אנשי מקצוע שהופנו אליה על ידי מדנס. מדנס מצדה התחייבה שכל ביטוחי הרופאים ייעשו בהראל. את הרופאים ייצג בתביעה הייצוגית עו"ד ארנון גרפי.

יאיר המבורגר, יו"ר הראל, צילום: מיה כרמי-דרור יאיר המבורגר, יו"ר הראל | צילום: מיה כרמי-דרור יאיר המבורגר, יו"ר הראל, צילום: מיה כרמי-דרור

הסכם זה, טענו הרופאים, מפר את חוק ההגבלים העסקיים כי הוא מונע תחרות בענף ביטוחי הרשלנות הרפואית. ההסכם בין הראל לבין מדנס זכה גם לביקורת מצד רשות ההגבלים, שאף קנסה אותם ב־6.4 מיליון שקל. עם זאת, מומחה שמינה ביהמ”ש קבע כי רווחיות חברות הביטוח לא היתה חריגה כלפי מעלה.

הראל ומדנס יקימו קרן ייעודית ובה 2.1 מיליון שקל שתעניק שיפוי של 100 אלף שקל לרופאים המבוטחים שהפוליסה לא כיסתה את תביעות הרשלנות נגדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות