אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חג שבועות עזר לתנובה ושטראוס לצמוח, טרה נותרה קפואה צילום: אלה סברדלוב קרן

חג שבועות עזר לתנובה ושטראוס לצמוח, טרה נותרה קפואה

מנתוני סטורנקסט שהגיעו לידי כלכליסט עולה כי בזכות החג תנובה חזרה לצמוח. נתח השוק של טרה נותר זהה לתקופה המקבילה, בעוד גד והמחלבות הקטנות איבדו מכירות

23.05.2018, 08:29 | נורית קדוש

חג השבועות סייע לתנובה לצמוח במכירות ובנתח השוק שלה. מנתוני סטורנקסט שהגיעו לידי "כלכליסט" עולה כי המחלבה הגדולה בישראל, שבלמה ברבעון את הירידה בנתח השוק, חתמה את השבועיים שלפני שבועות עם עלייה בנתח השוק ל־50.3% לעומת 50.1% בתקופה המקבילה.

קראו עוד בכלכליסט

ההתחזקות הושגה בעזרת עלייה של 1.8% במכירות שהסתכמו ב־210 מיליון שקל. העלייה במכירות ובנתח השוק התאפשרה כתוצאה מחדשנות מוצרית לחג שכללה מגוון מוצרים ובהם בלילה לעוגת גבינה, גבינת מסקרפונה, מלית לבלינצ'ס, קרם פרש ופתיתי גבינה בולגרית. החדשנות לוותה במבצעי הוזלות עמוקים. לדברי ניצן גולדברג, סמנכ”ל מכירות בתנובה: “עיתוי החג שהיה צמוד לשבת הביא כפי הנראה להגברת צריכת מוצרי החלב”. ענת גרוס שון, מנכ"לית חטיבת החלב, הוסיפה כי “הצמיחה נוצרה בין היתר בזכות פעילות דיגיטלית גדולה בעזרת בלוגרים".

מנכ”ל טרה טל רבן. התקשה למנף את חגיגות החלב, צילום: עמית שעל מנכ”ל טרה טל רבן. התקשה למנף את חגיגות החלב | צילום: עמית שעל מנכ”ל טרה טל רבן. התקשה למנף את חגיגות החלב, צילום: עמית שעל

החדשנות של שטראוס המתמקדת במענה לפלחי שוק שונים עם מוצרים ללא גלוטן, דלי לקטוז ועתירי חלבון, אפשרה למכירות המחלבה לצמוח לקראת שבועות ב־3.2% ביחס לתקופה המקבילה ואלה הסתכמו ב־81 מיליון שקל. הצמיחה של שטראוס לוותה גם בהגדלת כוחה בשוק החלב באמצעות עלייה בנתח השוק ל־19.4% לעומת 19.1% בתקופה המקבילה אשתקד. מדובר בצמיחה בשיעור גדול יותר מצמיחת שוק החלב שעמדה לקראת החג על 1.6% ומכירותיה הסתכמו ב־418 מיליון שקל.

מחלבת טרה התקשתה למנף את חגיגות החלב ונתח השוק שלה נותר 11.4% כשהיה בשנה שעברה. למרות זאת, נהנתה טרה מצמיחת השוק ומכירותיה עלו ב־790 אלף שקל בלבד. המפסידות הגדולות הן מחלבת גד ומחלבות קטנות יותר, כמו רמת הגולן, המייצרת את מוצרי החלב של שופרסל. מחלבות אלו איבדו בשבועיים שלפני החג מכירות בהיקף של כ־850 אלף שקל וכחצי אחוז נתח שוק במצטבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות