אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שחקני הכדורסל הישראלים החליטו: ממשיכים לשבות צילום: אלכס קולומויסקי

שחקני הכדורסל הישראלים החליטו: ממשיכים לשבות

דרמה לילית במגעים לפיתרון המשבר בכדורסל הישראלי: המינהלת הודיעה כי היא מקבלת את מתווה שרת הספורט מירי רגב לסיום השביתה, אולם השחקנים דחו אותו רגע לפני קיום המחזור האחרון שתוכנן להתקיים ביום חמישי: "קוראים למינהלת להמשיך במשא ומתן". המשמעות: המשך עונת הכדורסל בסכנה ממשית

23.05.2018, 08:01 | אפרת עמורבן, ynet

בתום ישיבה לילית דרמטית אין הסכמות בין ארגון השחקנים למינהלת הליגה, והמשך עונת הכדורסל בספק גדול. הצדדים נפגשו אתמול (ג') במשרד הספורט בתל אביב בתיווכה של שרת הספורט מירי רגב על מנת לסיים את שביתת השחקנים. הכל נראה ורוד והיה נראה שהמשבר יגיע לסיומו, אולם הארגון הודיע הלילה כי השביתה תתקיים כרגיל.

קראו עוד בכלכליסט

 

לקראת סיום הפגישה, שנמשכה כשעתיים, יצא חבר הכנסת מיקי זוהר, המזוהה עם מכבי קריית גת, ואמר כי מסתמן כי קיימת הסכמה בין הצדדים על כך שהחוק הרוסי יימשך בעונה הבאה. כמו כן, השרה תיכננה להקים ועדה שתדון בחוק הרוסי מיד עם סיום העונה הנוכחית. מינהלת הליגה הודיעה כי היא מסכימה להצעה.

ארגון השחקנים מצידו דחה את המתווה, שהיה זהה לזה שהוצג לפני כשבוע על ידי מנכ"ל הפועל ירושלים גיא הראל.

 

המשמעות: נכון לעכשיו לא יתקיימו משחקים במחזור הקרוב ביום חמישי, והליגה עשויה לבוא לסיומה עוד לפני הפלייאוף ובלי אלופה. כזכור, המינהלת איימה כי אם לא יהיה מחזור משחקים הליגה תסתיים. לפי ההצעה של רגב החוק הרוסי יהיה בתוקף בעונת 2018/2019 ומשרד הספורט יקדם מענקים מתמרצים לקבוצות שישתפו מספר גדול של שחקנים ישראלים. הסכומים שיועברו להן "ימומנו" על ידי קבוצות שיבקשו לרשום 6 שחקנים זרים וישלמו קנס. בנוסף תוכנן להקים ועדה לבחינת מתווים חלופיים לקידום השחקן הישראלי, בהשתתפות נציגים של איגוד הכדורסל, נציג מינהלת הליגה ונציג ארגון השחקנים.

השרה מירי רגב. השחקנים דחו את מתווה הפשרה, צילום: אורן אהרוני השרה מירי רגב. השחקנים דחו את מתווה הפשרה | צילום: אורן אהרוני השרה מירי רגב. השחקנים דחו את מתווה הפשרה, צילום: אורן אהרוני

אחד השחקנים אמר הלילה: "אם יקשטו לנו את ההצעה בעוד מספר חברי כנסת היא תיראה אחרת? זאת בדיוק אותה הצעה". אגב, בהצבעה הלילית שנערכה בקרב השחקנים לאישור המתווה, רוב מוחלט מביניהם דחה אותו.

 

ארגון השחקנים הוציא הודעה לאחר הפגישה: "שחקני ליגת העל בכדורסל קיבלו הלילה החלטה לדחות את ההצעות להקמת ועדה לבחינת הנושאים שעל הפרק, השחקנים קוראים למינהלת הליגה להמשיך במו"מ מול ארגון השחקנים לאלתר מתוך מטרה להגיע להסכם ארוך טווח לטובת הכדורסל הישראלי. הצעדים הארגוניים של השחקנים יימשכו עד אשר יגובש הסכם חדש ואין שינוי בהחלטה כי ככל שלא ייחתם הסכם חדש, השחקנים הישראלים לא יקחו חלק במחזור המשחקים הקרוב".

עוד לפני כן מינהלת הליגה ציינה בהודעה שהוציאה: "ככל שהשחקנים לא יקבלו את מתווה שרת הספורט, ישבתו ולא יתייצבו למשחקי המחזור ה-33 במועדם ולאור האילוצים המוכרים לשחקנים, יתכנס דירקטוריון המנהלת על מנת להחליט על סיום העונה הנוכחית ועל צעדים נוספים במידת הצורך".

 

שמעון מזרחי התעמת עם איתי שגב

 

במכבי תל אביב מתכוונים להמשיך בכל מקרה עם התוכנית של שתי קבוצות שונות לליגה ולאירופה. למרות הכוונה של המינהלת להגדיל את מספר הזרים כדי שמכבי תחזור בה ולמרות הצעתה של מירי רגב.

שמעון מזרחי, צילום: יאיר שגיא שמעון מזרחי | צילום: יאיר שגיא שמעון מזרחי, צילום: יאיר שגיא

עוד קודם לכן, במהלך הפגישה היה עימות בין יו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי, לשחקן שלו והקפטן לשעבר, איתי שגב. מזרחי אמר לנוכחים: "אני לא מבין מה איתי שגב עושה פה", והוסיף כי ידבר עם שגב על כך מחר. יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, הגן על שגב ושאל את מזרחי האם הוא מאיים? שגב, שהיה המום, קפא במקומו על פי אנשים שנכחו בפגישה.

 

"אנחנו רוצים לחזור לפרקט, למקום שאנחנו אוהבים. כל השחקנים מאוחדים שנפתור את המשבר הזה. כל הצוות שלנו פה כדי להגיע להסכם שיהיה טוב לכולם לשנים הבאות", אמר אלון עם יציאת השחקנים מהפגישה. "המשבר הזה הוא הזדמנות גדולה מאוד לכדורסל הישראלי. זה ששרת הספורט התערבה יעשה רק טוב. עד שלא ייצא עשן לבן לא נרפה. יש הרבה מאוד רעיונות, אבל הם צריכים להיות בכתב ושכולם יסכימו".

עוד אמר נציג ארגון השחקנים: "היום הכדורסל נמצא בצומת קריטי. מהיום יהיה לכולנו כדורסל טוב יותר. הישראלים לא יוציאו רק חוץ אלא יהיו הלב של הקבוצות. אם לא ישקו את הפרח הזה הוא ייבול. השחקנים הישראלים חייבים להיות על המגרש".

בהמשך גם שרת הספורט יצאה ואמרה: "מבחינתי המתווה הוא כזה - סיום השביתה באופן מיידי, המשך החוק הרוסי לשנה נוספת והקמת ועדה המורכבת מנציג האיגוד, נציג המינהלת ונציג השחקנים. הוועדה הזו תשמע את כל האינטרסים ולפי זה תחליט". עוד אמרה השרה: "יש אמת במה שאומר כל אחד מהצדדים. יש משולש - אוהדים, בעלי הקבוצות ושחקנים. אנחנו צריכים להביא בשורה לאוהדים. לכן, זה ברור לכולם שצריכים להיות יותר תמריצים ותגמול לשחקנים הישראלים, זו ליגה ישראלית. מצד שני, זה ברור שיש כאן עסק פרטי של אנשים שמביאים מכספם ורוצים את השחקנים הטובים ביותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות