אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרקס אנד ספנסר תסגור 100 סניפים צילום: בלומברג

מרקס אנד ספנסר תסגור 100 סניפים

קמעונאית המזון והביגוד הודיעה שתחסל כ-10% מסניפיה בבריטניה עד ל־2022 בעקבות ירידה מתמשכת ברווחיות

23.05.2018, 08:37 | שירות כלכליסט

קמעונאית מזון והביגוד הבריטית מרקס אנד ספנסר הודיעה כי תסגור 100 מ־1,025 סניפיה בממלכה עד 2022, כך דיווח "הגרדיאן" הבריטי. הרשת כבר סגרה 22 סניפים מתחילת השנה במהלך שהביא לפיטורי 900 עובדים. מבין 100 הסניפים, 14 ייסגרו עוד ב־2018 ויביאו לפיטורי 600 עובדים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

סמנכ"ל התפעול של מרקס אנד ספנסר סאשה ברנז'י אמר כי החברה מנסה להפוך את מערך החנויות ל"רלבנטי יותר" כדי לתמוך באתר המקוון שלה, שלאחרונה זכה לגרסה ייעודית לקהל הישראלי. "לא קל לסגור סניפים, אבל זה חיוני לעתיד החברה", אמר.

סניף מרקס אנד ספנסר, צילום: בלומברג סניף מרקס אנד ספנסר | צילום: בלומברג סניף מרקס אנד ספנסר, צילום: בלומברג

הצמצום המסיבי מגיע על רקע שנתיים רצופות של היחלשות בתוצאות מרקס אנד ספנסר. היום צפויה החברה לחשוף את הנתונים שמאחורי הקיצוץ: לפי ההערכות, הרווחים לפני מסים יעמדו על 573 מיליון ליש"ט, ירידה דרסטית לעומת 614 מיליון ליש"ט ברבעון המקביל אשתקד. מכירות הבגדים ומוצרי הבית צפויות לרדת ב־1.1% ואילו מכירות המזון יחלשו ב־0.2%.

מאורין הינטון, ראש תחום קמעונאות בחברת מחקר השווקים גלובאל־דאטה, אמרה כי מרקס אנד ספנסר קרובה לאבד את הבכורה בשוק קמעונאות הביגוד בבריטניה: "מרקס אנד ספנסר שולטת בשוק הביגוד הבריטי כבר עשורים, אבל היתה קרובה להפסיד בשנה האחרונה את מעמדה כקמעונאית הגדולה ביותר לפריימארק", ציינה. "סגירת הסניפים עלולה להאיץ את ההפסדים, אלא אם תשכיל להעביר את המכירות מהחנויות הנסגרות למכירות מקוונות, או לסניפים אחרים", הסבירה הינטון. "מרקס אנד ספנסר חייבת לטפח את המכירות של המוצרים שאינם מזון, כדי לפצות על הירידה הכוללת".

מרקס אנד ספנסר רחוקה מהשיא שרשמה לפני כ־20 שנה, כשהחזיקה בנתח שוק של 13.5% משוק הביגוד הבריטי ב־1997. כעת נתח השוק שלה עומד על 7.6% בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות