אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ברקליס בוחן אפשרות למיזוג עם המתחרה סטנדרד צ'רטרד צילום: בלומברג

דיווח: ברקליס בוחן אפשרות למיזוג עם המתחרה סטנדרד צ'רטרד

הפייננשל טיימס מדווח כי נציגים בבנק מנהלים מגעים ראשוניים וחשאיים מול שורה של בנקים, בתגובה ללחץ שמפעיל על ברקליס בעל המניות האקטיבית אדוארד בראמסון. יו"ר ברקליס ג'ון מק-פרליין תומך בחיבור עם סטנדרד צ'רטרד

23.05.2018, 10:22 | שירות כלכליסט

ברקליס שוקל מיזוג עם בנק מתחרה: הפיינשל טיימס מדווח היום (ד') כי הענק הפיננסי הבריטי מנהל שיחות חשאיות ראשוניות על מיזוג אפשרי עם אחד מהבנקים המתחרים, כאשר המועמד הבולט וככל הנראה המשמעותי ביותר כרגע הוא הסטנדרד צ'רטרד (Standard Chartered).  

קראו עוד בכלכליסט

המגעים מתנהלים כחלק מתוכנית חירום נרחבת שבוחן דירקטוריון ברקליס, בתגובה ללחץ המופעל עליו מצד המשקיע האקטיביסט אדוארד בראמסון (Edward Bramson). בראמסון רכש 5.4% ממניות הבנק והוא דורש מהדירקטוריון שורה של שינויים, כולל צמצום מהותי בפעילות בנקאות ההשקעות.

מוקדם יותר החודש נערכה בניו יורק פגישה בין ג'ס סטיילי (Jes Staley), מנהל בכיר בברקליס, לבין ברמסון, והאחרון הבהיר כי הוא עדיין מגבש את ההצעה הסופית שלו לשינויים הנדרשים בבנק – לטובת השבת סכומים לבעלי המניות והעלאת ערך המניות בשוק.

מקורות מעורבים מספרים כי יו"ר הבנק ג'ון מק-פרליין (John McFarlane) מצדד באפשרות של מיזוג עם סטנדרד צ'ארטרד, בשלב זה באופן עקרוני לפחות, ועמדתו זוכה גם לתמיכת יו"ר הפעילות הבינלאומית של ברקליס, סיר גרי גרימסטון (Gerry Grimstone). מק-פרליין כיהן בשלב מוקדם יורת של הקריירה בתפקידים בכירים בסטנדרד צ'ארטרד.

מקור מעורב ציין שעד כה ניהל נציג בכיר מטעם ברקליס שיחה פרטית עם דירקטור אחד בכל בנק שעומד על הפרק מבחינת האפשרות למיזוג, אף שלא הוגשה כל הצעה רשמית בשלב זה. בנקאי בכיר המעורב בעסקה אפשרית אמר לפייננשל טיימס כי "ג'ון (מק-פרליין) יש העדפה ממשית לסטנדרד צ'רטרד". בנקאי נוסף אמר כי "עסקה תהיה הגיונית אך אני אהיה מאד מופתע אם משהו אכן יצא לפועל". בברקליס ובסטנדרד צ'ארטרד בחרו שלא להגיב לדיווח. בה בעת, בהמשך לדיווח של פייננשל טיימס פרסמה רויטרס ידיעה שבה מצוטט מקור נוסף הטוען כי מיזוג אינו על הפרק.

 

לפי הדיווח של פיינשל טיימס, גורם מעורב ציין כי השיחות שמנהל ברקליס מול סטנדרד צ'ארטרד הן ראשוניות מאד והצדדים לא נכנסו לפרטים. גורם בברקליס ציין כי הבנק "בוחן את האופק", כפי שעושה כל מועצת מנהלים של בנק על בסיס קבוע.

ברקע לאופציית המיזוג, התנגדותו של מק-פרליין להחלטה של ברקליס לסגור את הפעילות באפריקה – החלטה שהתקבלה בעיקר בשל סיבות חשבונאיות ולא אסטרטגיות. מנגד, סטאנדרד צ'ארטרד הוא אחד הבנקים המעטים עם פעילות משמעותית מול חברות באפריקה. מבחינה זו, חיבור בין הבנקים צפוי להתאים מאד מבחינה גיאוגרפית, כאשר לכל אחד מהם פעילות חזקה באזורים שונים של העולם.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות