אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אונ' בן גוריון משיקה קרן של מיליון דולר לתמיכה ביזמות סטודנטים צילום: עמית שעל

אונ' בן גוריון משיקה קרן של מיליון דולר לתמיכה ביזמות סטודנטים

הקרן נועדה לאפשר לסטודנטים ולבוגרי המוסד האוניברסיטה ליהנות מקורסים שיסייעו להם בזיהוי רעיונות וטכנולוגיות. בוגרי ההכשרות יוכלו להצטרף לוועדת השקעות ולעזור באיתור פיתוחים חדשניים בקמפוס

23.05.2018, 13:30 | הגר רבט
נשיאת אוניברסיטת בן גוריון פרופ' רבקה כרמי הודיעה היום (ד') על השקת קרן של מיליון דולר שתעניק מענקים לסטודנטים ולבוגרי האוניברסיטה. מהמוסד האקדמי שהמיזם החדש יאפשר לסטודנטים להירשם לקורס שיקנה להם כלים וכישורים בזיהוי רעיונות וטכנולוגיות מבטיחות.

קראו עוד בכלכליסט

סטודנטים שיסיימו את הקורס יקבלו אפשרות להצטרף לוועדת ההשקעות של הקרן, לצד אנשי התעשייה והאוניברסיטה. בנוסף, ישמשו בוגרי הקורס כסקאוטרים לטכנולוגיות חדשניות בקמפוס.

"אוניברסיטת בן-גוריון בנגב קיבלה החלטה אסטרטגית, להכיר באופן רשמי ביזמות כאחד ממנועי הצמיחה שלה, כחלק משיתופי הפעולה שהיא כבר מקיימת עם שחקני מפתח באקוסיסטם של באר שבע ובפארק הטכנולוגיות המתקדמות של האוניברסיטה". מסרה פרופ' כרמי.

פרופ פרופ' רבקה כרמי | צילום: נמרוד גליקמן פרופ

דנה גביש פרידמן, מנהלת תחום היזמות באוניברסיטת בן גוריון וב-BGN Technologies מסרה: "המטרה הראשית של הקרן היא לשמש כלי אקדמי-חינוכי לעידוד רעיונות חדשניים בתחומי ההייטק והביוטק ובתחום החברתי. בכל שנה, קרן זו תשקיע בעשרות קבוצות של סטודנטים. מינוף היזמות כמנוע צמיחה באוניברסיטה ישפיע על הפיתוח האזורי והלאומי, כאשר האוניברסיטה מכשירה את דור היזמים והמנהיגים הבא של ישראל".

בן גוריון מצטרפת לכך לטכניון, לאוניברסיטת ת"א ולאוניברסיטה העברית, שהקימו גם הן קרנות הון סיכון, אבל הן נבדלות זו מזו בדרך שבה הן פועלות ומשקיעות. אוניברסיטת ת"א הכריזה על הקמת Tau Ventures באפריל השנה. לפי הערכות, היקף הקרן יעמוד על כ-20 מיליון דולר, היא תשקיע בשלבים המוקדמים ביותר של החברות - סיד ופרה סיד - ומתכוונת לבצע 8-10 השקעות חדשות בשנה. האוניברסיטה העברית מפעילה מספר קרנות השקעה בתחומים שונים, כגון חקלאות, ביוטכנולוגיה ומדעי החיים. הקרנות הללו לרוב משקיעות בחברות שמבוססות על פיתוחים של האוניברסיטה.

הקרן הגדולה ביותר בתחום שייכת לטכניון: הקרן, שהקמתה הוכרזה לפני כשנה, נולדה כיוזמה משותפת עם קרן UGC מהונג קונג והיקפה 200 מיליון דולר. לפי הודעת הטכניון, הקרן תתמקד בהשקעות בחברות מדע וטכנולוגיה הקשורות בעיקר לטכניון למוסד האקדמי. הקרן תנוהל ממשרדיה בישראל ובהונג קונג ע"י צוות משותף שכולל את אדי שלו, ד"ר אייל קישון וגארי גנות (מייסדי קרן ג'נסיס), ג'ונתן מיטשל, סי לאו ותומס לאו מחברת UG.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות