אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר טיעון בפרשת הבנק המחתרתי ליהלומים: אלון ארבוב ירצה 6 חודשי עבודות שירות צילום: ארבוב גרופ

הסדר טיעון בפרשת הבנק המחתרתי ליהלומים: אלון ארבוב ירצה 6 חודשי עבודות שירות

איש העסקים הודה בהנפקת חשבוניות כוזבות ופיקטיביות בהיקף של כ-5 מיליון דולר. במסגרת ההסכם הוא צפוי לשלם גם קנס של 3.5 מיליון שקל

23.05.2018, 12:32 | זוהר שחר לוי

פרשת הבנק המחתרתי בבורסה ליהלומים ברמת גן: איש העסקים אלון ארבוב הודה במסגרת הסדר טיעון בהנפקת חשבוניות כוזבות ופיקטיביות בהיקף של כ-5 מיליון דולר. במסגרת ההסכם הוא צפוי לרצות עונש של 6 חודשי עבודות שירות ולשלם קנס של 3.5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת ארבוב גרופ שבראשה הוא עומד תורשע גם היא במסגרת ההסדר שהוגש אתמול (ג') לבית משפט השלום בתל אביב והיא צפויה לשלם קנס של 1.5 מיליון שקל.

היהלומן ארבוב, בנו של יצרן וסוחר היהלומים דוד ארבוב ואחיהם של דורון וצחי ארבוב – גם הם מעסקי היהלומים, עמד בראש ארבוב גרופ מהחברות הגדולות והמובילות לייצור ומסחר ביהלומים. בחודשים האחרונים פורסם ב"כלכליסט" כי שלושת האחים מכרו ויצאו מעסקי היהלומים כשאלון ארבוב פנה לעסקי הנדל"ן.

אלון ארבוב, צילום: ארבוב גרופ אלון ארבוב | צילום: ארבוב גרופ אלון ארבוב, צילום: ארבוב גרופ

פרשת הבנק המחתרתי בבורסה ליהלומים במסגרתה נחשפה פעילות עבריינית כלכלית בהיקפים חסרי תקדים הביאה למספר כתבי אישום כשהמעורבים הראשיים בה נידונו לעונשי מאסר משמעותיים. אולם בנוסף להליכים הפליליים נגד מי שהפעילו את הבנק, הגישה הפרקליטות גם כתבי אישום נגד היהלומנים והחברות שקיבלו והנפיקו חשבוניות פיקטיביות בסכומים של מיליוני דולרים בכסות של עסק למסחר ביהלומים.

כתב אישום כזה הוגש לבית משפט השלום בתל אביב נגד ארבוב וחברת ארבוב גרופ, באמצעות עוה"ד אורנה גלבשטיין ולירן חיים מפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

לאחרונה הגיעו באי כוחו של ארבוב, עוה"ד יעל גרוסמן ואיתן מעוז להסדר מול הפרקליטות שהוגש כעת לבית המשפט. לפי ההסדר, ארבוב יודה כי ביחס לחשבוניות שהונפקו בסכום של 4.4 מיליון דולר לא בוצעו למעשה עסקאות עם היהלומנים שנתנו את החשבוניות אלא עם אחרים, וביחס לכ-415 אלף דולר כלל לא בוצעו עסקאות ומדובר בחשבוניות פיקטיביות. בנוסף, כך לפי כתב האישום המתוקן שהוגש לבית המשפט, הודו ארבוב וחברת ארבוב גרופ בהעברת כספים לעובדי החברה בהיקף של 3.2 מיליון שקל וזאת מבלי לרשום את הכספים הללו בספרים.

במסגרת הסדר הטיעון נקבע עוד כי לא יוטל על ארבוב עונש מאסר בפועל וכי הוא ירצה חצי שנה של עבודות שירות וישא בקנס של 3.5 מיליון שקל. על חברת ארבוב גרופ יוטל קנס של 1.5 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות