אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמו במקררים: דירות בהרצליה יקבלו דירוג אנרגטי צילום: גדי בלומברג

כמו במקררים: דירות בהרצליה יקבלו דירוג אנרגטי

בעירייה החליטו כי בנוסף לאימוץ התקן לבנייה ירוקה - דירות חדשות יידרשו לקבל דירוג שלא יפחת מ-C כדי לקבל טופס 4 לאכלוסן. עד היום הדירוג האנרגטי בארץ, אם נעשה, היה לבניין ולא לכל דירה

23.05.2018, 14:16 | דותן לוי

בדיוק כפי שרוכשים מקרר, מזגן או מכשיר חשמלי אחר ורואים את הדירוג האנרגטי שלו, כך בעתיד יסווגו גם הדירות בהרצליה - בהתאם לדירוג האנרגטי שיינתן להן לאחר בדיקה. הקונים יעודכנו בכך, כך הודיעו היום (ד') בעירייה.

ההחלטה התקבלה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה הבוקר (ד'). לפיה דירות במבני מגורים חדשים יחויבו בדירוג אנרגטי של כל דירה, שלא יפחת מדירוג C. מטרת היוזמה לספק שקיפות לקונים ואולי אף לייצר לחץ על הקבלנים, שיידרשו להשקיע בסטנדרטים שמעלים את הדירוג האנרגטי, כמו בידוד המבנה למשל.

קראו עוד בכלכליסט

בדיקת הדירה תתבצע לפני קבלת טופס האכלוס (טופס 4) וכתנאי לכך. במסגרת הבדיקות שהמבנה נדרש לעמוד בהן על מנת לקבל טופס 4, כמו כיבוי אש, תקני חניה, בנייה בהתאם לקווי בניין ועוד, יתווסף סעיף שמחייב את הקבלן בבדיקה אנרגטית, הן של איכות החומרים שנעשה בהם שימוש והן בדיקה פיסית של הדירה שתתבצע על ידי מומחים מהתחום. בסיום הבדיקה תקבל הדירה דירוג אנרגטי שכאמור ינוע בין C ל-A+.

הרצליה הרצליה הרצליה

מדובר ברשות ראשונה שמאמצת דירוג אנרגטי נפרד לכל דירה, כפי שקורה היום בעוד מדינות מערביות. בישראל יש מספר רשויות ובהן כפר סבא, רעננה והרצליה שכבר אימצו את התקן של בנייה ירוקה, אך בישראל הדירוג האנרגטי על פי התקן הוא למעשה ממוצע של הבניין כולו, כך שחלק מהדירות הן עם דירוג אנרגטי נמוך. הדירוג האנרגטי הוא אחד מתנאי הסף לבנייה ירוקה, כאשר יחידות הדיור ובניין המגורים מדורגים מבחינת היעילות האנרגטית לפי שש דרגות בטווח שבין E (דרגת בסיס) ל-A+ (הגבוה ביותר).

התקן הישראלי לבנייה בת קיימא (בנייה ירוקה) אומץ בוועדה המקומית של הרצליה ביוני 2012, במסגרת האמנה להפחתת גזי חממה. מטרותיו של התקן כוללות צמצום השפעת הבניינים על הסביבה, חיסכון במשאבים כגון מים ואנרגיה והשפעה על רמת החיים והבריאות של המשתמשים בבניינים ירוקים. הרצליה אימצה את התקן עבור מספר סוגי מבנים הכוללים מבני ציבור, מגורים ומבני תעסוקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות