אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפתחה חקירה פלילית על קריסת ג'נרל טרייד - פלטפורמת המסחר בבורסה האמריקאית

נפתחה חקירה פלילית על קריסת ג'נרל טרייד - פלטפורמת המסחר בבורסה האמריקאית

ג'נרל טרייד, שבשליטת דוד רוז ושגיא קדם, חייבת כ-30 מיליון שקל לכ-400 סוחרים. מדו"ח המפרק הזמני, בעלי השליטה השתמשו בכ-5 מיליון דולר מכספי הסוחרים להשקעות שונות בחו"ל שנרשמו על שמם

23.05.2018, 18:28 | זוהר שחר לוי ותומר גנון

מפלג הונאה של מחוז ת"א במשטרה פתח בחקירה פלילית בפרשת ג'נרל טרייד - קריסת פלטפורמת המסחר בבורסה בארה"ב.

צוות החקירה בוחן עשרות תלונות על מרמה וזיוף שהוגשו על ידי סוחרים נגד בעלי השליטה בחברה, דוד רוזנצוויג (רוז) ושגיא קדם. עד עתה נחקרו מספר מעורבים, אולם בשלב זה לא ברור עדיין מי. החקירה מלווה על ידי פרקליטות מחוז ת"א (פלילי).

קראו עוד בכלכליסט

היום (ד') הגיש המפרק הזמני של ג'נרל טרייד, עו"ד עדי פיגל, דו"ח לבית המשפט המחוזי בת"א ממנו עולה שהחברה חייבת כ-30 מיליון שקלם לכ-400 סוחרים.

המפרק הזמני של ג המפרק הזמני של ג'נרל טרייד, עו"ד עדי פיגל המפרק הזמני של ג

על פי הדו"ח, בעלי השליטה הודו בחקירתם בפני המפרק הזמני כי כספי הלקוחות מעולם לא הופקדו בחשבונות נפרדים, וכן שהם עשו שימשו בכ-5 מיליון דולר להשקעות שונות שבוצעו בחו"ל ונרשמו על שם בעלי השליטה באופן אישי. כספים אלה, על פי המפרק הזמני, אינם קיימים יותר.

"מדובר בפרשה חמורה ביותר של פשיעה כלכלית בשיטת הפירמידה", כתב עו"ד פיגל בדו"ח, "וזאת – בין אם בעלי השליטה התכוונו מראש לגנוב כספי לקוחות (טענה המוכחשת על ידם) ובין אם לגרסת בעלי השליטה 'נעשו טעויות עסקיות, משיקולים לא נכונים: ערבוביה בין הכספים של לקוחות לרווחים של החברות, ושימוש בחלק מהכספים כדי לממן את הפעילות של החברות".

מדוברת מחוז ת"א נמסר: "החקירה מתנהלת ומטבע הדברים לא נוכל לפרט אודותיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות