אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסגות והפניקס משקיעות 65 מיליון יורו בחברת הנדל"ן Vivion של משפחת דיין צילום: אביגיל עוזי

בלעדי לכלכליסט

פסגות והפניקס משקיעות 65 מיליון יורו בחברת הנדל"ן Vivion של משפחת דיין

בית ההשקעות וחברת הביטוח מצטרפים להראל וישקיעו 65 מיליון יורו תמורת 12% כל אחד בגולדן קפיטל הפרטית לפי שווי חברה של 2 מיליארד שקל

24.05.2018, 07:54 | גולן חזני

בית ההשקעות פסגות וחברת הביטוח הפניקס מצטרפות לחברת הראל ומשקיעות כ־65 מיליון יורו (כ־280 מיליון שקל) בחברת הנדל"ן הפרטית גולדן קפיטל ששייכת לקבוצת Vivion של משפחת דיין.

קראו עוד בכלכליסט

בסיום המהלך יחזיק כל אחד משלושת הגופים ב־12% ממניות חברת גולדן קפיטל, בניהולם של מיקי ואמיר דיין, הפעילה בתחומי המשרדים, המגורים, בתי המלון והמסחר בגרמניה. העסקה נעשית לפי שווי חברה של 2 מיליארד שקל.

מנכ"ל פסגות ברק סורני , צילום: עמית שעל מנכ"ל פסגות ברק סורני | צילום: עמית שעל מנכ"ל פסגות ברק סורני , צילום: עמית שעל

בכוונת גולדן קפיטל לנצל את ההשקעה להרחבת פורטפוליו הנכסים, שכולל 32 מבנים בגרמניה, מתוכם שמונה גדולים ומהותיים, המהווים יותר ממחצית שווי החברה וממוקמים בברלין, לייפציג, האנובר ודיסלדורף. שאר הנכסים ממוקמים בערים קטנות יותר.

שלושת הגופים סיכמו עם משפחת דיין על הובלת החברה להנפקה בבורסה אירופית, כנראה בפרנקפורט, בתוך 3–5 שנים. משפחת דיין גובה דמי ניהול של 4%–5% מההכנסה השנתית של גולדן קפיטל.

המהלך נעשה במסגרת האסטרטגיה של פסגות בניהולו של ברק סורני להשקעה ישירה בנדל"ן. בהפניקס מוביל את המהלך רועי יקיר, מנהל ההשקעות של החברה המנוהלת בידי אייל לפידות.

מנכ"ל הפניקס אייל לפידות, צילום: אבי ולדמן מנכ"ל הפניקס אייל לפידות | צילום: אבי ולדמן מנכ"ל הפניקס אייל לפידות, צילום: אבי ולדמן

האסטרטגיה העסקית של גולדן קפיטל מתבססת על איתור נכסים בעלי פוטנציאל השבחה משמעותי, כשהמטרה היא להגיע לתשואה דו־ספרתית.

משפחת דיין מונה כיום 10 אחים, שפעילים בעיקר בתחום הנדל"ן ברחבי גרמניה. בישראל הם מחזיקים בחברת אפריקה מלונות, הכוללת עשרה בתי מלון, שאותה רכשו מאפריקה ישראל.

בשנה שעברה רכשה המשפחה נתח משמעותי בשיעור של 19.7% מחברת הנדל"ן המניב איי.די.או (ADO), שנסחרת בבורסת תל אביב ופועלת בשוק הדירות של ברלין. הרכישה נעשתה בדרך של מעין השתלטות עוינת על בעלת השליטה שיכון ובינוי של שרי אריסון, שנאלצה לחתום עם השותפים החדשים על הסכם שליטה משותף. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות