אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל פאשלת "מדד הפחד": בית ההשקעות IBI מסכם רבעון מצויין ללא רווח צילום: עמית שעל

בגלל פאשלת "מדד הפחד": בית ההשקעות IBI מסכם רבעון מצויין ללא רווח

הכנסות בית ההשקעות קפצו ב-43% ל-100 מיליון שקל הודות לפעילויות קרנות הנאמנות והברוקראז', אך הרווח נותר אפסי בעקבות הפרשה חד פעמית של 26 מיליון ש' - בעקבות פרשת ההשקעה במדד ההופכי למדד הפחד

24.05.2018, 10:11 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות איי.בי.איי(IBI) מסכם רבעון חזק בכל הקשור לפעילות הליבה שלו אך בשורה התחתונה מציג רווח אפסי בעקבות הפרשה חד פעמית שביצע בגובה 26 מיליון שקל - בעקבות פרשת ההשקעה במדד ההופכי למדד הפחד.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור בפברואר האחרון בעת ששווקי ההון חוו תיקון הפסידו שמונה לקוחות של חבר הבורסה של בית ההשקעות סכום של 35 מיליון שקל בשל שורט שביצעו על המדד ההופכי למדד הפחד.

אלא שמי שסופג את ההפסד בינתיים הוא בית ההשקעות שפתח בהליכים משפטיים כנגד הלקוחות לגביית הכסף. מי ששילם את המחיר בפרשה הוא מנכ"ל חבר הבורסה של איי.בי.איי ג'וליאן אסוס כיוון שחבר הבורסה כשל בקבלת ביטחונות מספיקים לכזה תרחיש קיצון.

אלא שברמת הפעילות מציג בית ההשקעות זינוק של 43% בהכנסות שהסתכמו בכמעט 100 מיליון שקל. כך לדוגמא פעילות חבר הבורסה נהנתה מעליה של 41% בהכנסות. פעילות קרנות הנאמנות נהנתה מרוח גבית של התשואות הטובות שהציגו בשנה החולפת קרנות איי.ביאיי, מה שהביא לעלייה חדה של 80% בהכנסות.

עידו קוק מנכ"ל IBI , צילום: עמית שעל עידו קוק מנכ"ל IBI | צילום: עמית שעל עידו קוק מנכ"ל IBI , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות