אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאול אלוביץ' יורחק ממשרדי קבוצת בזק לעוד 45 ימים צילום: מוטי קמחי

תיק 4000

שאול אלוביץ' יורחק ממשרדי קבוצת בזק לעוד 45 ימים

בעל השליטה בבזק יורחק ממשרדי החברה ל-45 ימים נוספים החל מסוף חודש מאי, וצו עיכוב היציאה מהארץ שהוצא נגדו יישאר על כנו. כך סוכם בין היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית ורשות ני"ע, שחוקרות את הפרשה, לבין סנגורו של אלוביץ', עו"ד ז'ק חן

24.05.2018, 10:52 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

בעל השליטה בבזק, איש העסקים שאול אלוביץ', יורחק ממשרדי החברה ל-45 ימים נוספים החל מסוף חודש מאי, וצו עיכוב היציאה מהארץ שהוצא נגדו יישאר על כנו. כך סוכם בין היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ) שבמשטרה ורשות ני"ע, שחוקרות את הפרשה, לבין סנגורו של אלוביץ', עו"ד ז'ק חן.

קראו עוד בכלכליסט

"לאור העובדה כי מדובר בפרשה מורכבת ומסועפת אשר חקירתה טרם נסתיימה", נכתב בהודעה שנשלחה לאישורו של שופט בית משפט השלום בת"א, עלאא מסאוורה, "ועל מנת שיהיה ניתן למצות את החקירה, בית המשפט מתבקש להאריך את הרחקתו של אלוביץ' ממשרדי קבוצת בזק למשק 45 ימים נוספים (14.7.18)".

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: מוטי קמחי שאול אלוביץ

אלוביץ' נעצר בחודש פברואר ביחד עם אשתו איריס, בנו אור ומעורבים נוספים - בהם מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר, ויועץ התקשורת של משפחת נתניהו, ניר חפץ, שהפכו מאז לעדי מדינה. במרכז תיק 4000 חשד כי אלוביץ' ובני משפחתו זכו להטבות רגולטוריות לטובת בזק, שהניבו להם בהמשך רווחים אישיים, בתמורה לסיקור מלטף שהוענק לראש הממשלה ושר התקשורת דאז, בנימין נתניהו, באתר "וואלה!" שבשליטת המשפחה.

סכומי העבירה שמיוחסים לבני הזוג אלוביץ' עומדים על כמיליארד שקלים. סכום זה מבטא את התמורה שהם הפיקו לכאורה ממכירת מניות yes לבזק בעסקת בעלי עניין ב-2015. עסקה שעל פי החשד קיבלה את אישור משרד התקשורת בתמורה לטובות ההנאה שהעניק אלוביץ' לנתניהו. בעקבות החשד, ועל בסיס הטענה שאלוביץ' השתמש בכספים שמקורם בעבירה לפירעון חובות לבנקים, מה שמהווה חשד נוסף לביצוע עבירות הלבנת הון, הוקפאו כל נכסיהם האישיים של בני הזוג אלוביץ'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות