אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית האנרגיה האיטלקית Enel משתמשת ברחפני פרספטו הישראלית צילום: Percepto

ענקית האנרגיה האיטלקית Enel משתמשת ברחפני פרספטו הישראלית

הרחפנים האוטונומיים של פרספטו מוקמו בתחנת כוח של החברה ברומא, שם הם מסייעים בניטור האתר, זיהוי תקלות וסיוע בתיקונן. בכך, מסוגל הרחפן להוזיל עלויות תפעול ולייעל את פעולת התחנה

24.05.2018, 13:59 | מאיר אורבך
ענקית האנרגיה האיטליקת אנל (Enel) הטמיעה את מערכת הרחפנים האוטומטית של חברת הסטארט-אפ הישראלית פרספטו בתחנת כוח ברומא. השותפות בין החברות החלה באמצעות מרכז החדשנות של אנל, שממוקם בתל אביב. רחפני פרספטו יסייעו לאנל בתחומי התפעול והתחזוקה בתחנה.

קראו עוד בכלכליסט

המוצר של פרספטו הינו פתרון "רחפן בקופסא" - כלומר עמדה ובה רחפן, תחנת עגינה וכלי ניהול ענניים. הוא מאפשר למפעילים באתר לבצע משימות אוויריות ביתר קלות ולהגדיל משמעותית את מספר משימות הטיסה שניתן לבצע בכל יום. המערכת מאתרת ומדווחת על מפגעים ונזקים בתשתיות האתר, מסייעת בטיפול בהם ומסוגלת להוזיל כך עלויות תפעול ובשיפור תפוקות אנרגיה.

רוצה ללמוד עוד על Enel? סטארט אפ ניישן פיינדר מידע נרחב אודות החברה וחברות נוספות בתחום http://finder.startupnationcentral.org/program_page/enel-innovation-hub
רחפן אוטונומי בקופסה, צילום: Percepto רחפן אוטונומי בקופסה | צילום: Percepto רחפן אוטונומי בקופסה, צילום: Percepto

לרחפן עצמו מצלמת יום ומצלמה תרמית שמאפשרות עבודה מסיבב לשעון. מאחוריהן פועלים אלגוריתמים של ראיית מכונה שמאפשרים לבצע עיבוד תמונה וזיהוי בעיות בזמן אמת. תחנת העגינה של הרחפן נשארת בקרבת אתר האנרגיה והוא יגיע אליה כדי להיטען אוטומטית ולהמשיך במשימתו. כשאינו בטיסה, שומרת עליו התחנה מפני פגעי מזג אוויר - לרבות אבק ושלג.

"בעוד רחפנים מתוארים כטכנולוגייה עתידנית, היכולות האוטונומיות שלהם הן המפתח למיצוי הפוטנציאל הטמון בהם", אמר מנכ"ל פרספטו, דור אבוחצירה. "רחפן שפועל באופן עצמאי הופך להיות עוד 'חבר בצוות' באתר. הפתרון שלנו לא רק מקנה שידור של וידאו ותמונות אלא מספק תובנות אמיתיות לצוות בכל עת. אנחנו גאים לעבוד עם חברת אנל ומצפים לעוד שנים רבות של עבודה משותפת".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות