אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך הרוויח גולדמן זאקס 200 מיליון דולר ביום מהירידות של פברואר צילום: רויטרס

כך הרוויח גולדמן זאקס 200 מיליון דולר ביום מהירידות של פברואר

בנק ההשקעות מיצב את עצמו בפוזיציה שאיפשרה לו להרוויח במקרה של עלייה במדד התנודתיות Cboe או במדד הפחד; בחודש הסוער שעבר על שוק ההון, זינק מדד הפחד ב-116% ביום אחד והבנק גרף את הרווחים

24.05.2018, 17:07 | שירות כלכליסט

גולדמן זאקס גרף רווח של 200 מיליון דולר תוך יממה אחת בפברואר, בזמן ששוקי ההון טולטלו בשל זינוק דרמטי והיסטורי ברמות התנודתיות.

רווח זה שווה ערך להכנסות יחידת הנגזרים של הבנק במשך שנה שלמה, כך אמרו ל-CNBC גורמים המקורבים לעניין.

קראו עוד בכלכליסט

בנק ההשקעות מיצב את עצמו בפוזיציה שאיפשרה לו להרוויח במקרה של עלייה במדד התנודתיות Cboe או במדד הפחד (VIX). לאחר חודשים ארוכים של שקט בשווקים, גאה מדד ה-VIX ב-116% - התזוזה הגדולה ביותר שלו אי פעם בתוך יום אחד. מדד S&P צנח ב-4.1% ודאו ג'ונס איבד למעלה מ-1,100 נקודות.

ירידות שערים בבורסה, צילום: בלומברג ירידות שערים בבורסה | צילום: בלומברג ירידות שערים בבורסה, צילום: בלומברג

כתוצאה משינויים אלו, זינק הביקוש בקרב לקוחות קרנות הגידור וניהול ההון של גולדמן זאקס לחשיפה לתנודתיות, לאור האפשרות שמדד ה-VIX יטפס עוד יותר, מה שהפך את הפוזיציות של הבנק הניו יורקי לרווחיות ביותר.

יחידת תזרימי הדיבידנדים של הבנק, בראשות דייוויד קסנר (David Casner) נהנתה מעלייה זו. החטיבה, הפועלת בתוך חטיבת האקוויטי של הבנק וסוחרת במכשירים כגון אופציות VIX, ספגה מכה בשנים האחרונות בשל הרגולציה והשקט בשווקים. במהלך השנה האחרונה פעילות המסחר של הבנק עלתה על 100 מיליון דולר בהכנסות בתוך ארבעה ימים בלבד. כך לדברי הבנק בפברואר.

בכירי הבנק אופטימיים לגבי יכולתו של גולדמן זאקס לכבוש מחדש את המקום הראשון בין הבנקים האמריקאים - דירוג שנלקח ממנו בידי מורגן סטנלי בסוף השנה שעברה. אופטימיות זו נובעת מביצועי הבנק לאחרונה והשקעותיו בטכנולוגיית מסחר המתחילות לשאת רווחים. בשנים האחרונות גם ג'יי פי מורגן רשם רווחים כנגד גולדמן זאקס.

הימור התנודתיות של גולדמן עזר ללבות עלייה של 38% בהכנסות מפעילות האקוויטי של הבנק ברבעון הראשון שהסתכם ב-2.3 מיליארד דולר וגבר על אלו של מורגן סטנלי וג'יי פי מורגן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות