אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממוסקבה ועד דובאי: הערים הטובות ביותר בעולם לקניות צילום: שאטרסטוק

ממוסקבה ועד דובאי: הערים הטובות ביותר בעולם לקניות

למרות הפופולריות של הקניות באינטרנט, רבים בעולם נהנים מסיבוב בקניון ורכישה בחנויות אמיתיות. אלה הערים המובילות בדירוג

26.05.2018, 21:23 | שירות כלכליסט

קניות ברשת אולי עזרו למייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס להפוך לאיש העשיר בעולם, אולם חרף התקופה הלא פשוטה לקמעונאים, ישנם לא מעט אנשים שעדיין נהנים לקפוץ לקניון לסיבוב שופינג.

קראו עוד בכלכליסט

אולם, לא כל הערים נוצרו שוות כשהדבר מגיע לשופינג, למבחר מוצרים ולגישה למותגים מבוקשים. קבוצת קומרשל ריל אסטייט (CBRE) פרסמה היום (ה') את דירוג הערים הטובות לשופינג ל-2018. בין היתר נמצא בסקר שדובאי היא יעד השופינג המוביל לנוכחות קמעונאית גלובלית וב-2017 היו באמירות נוכחות של 62% מהקמעונאיות הגלובליות. שנחגאי הייתה השנייה עם נוכחות של 55.3% ואילו לונדון, שהובילה בדירוג אשתקד, הגיעה למקום השלישי עם נוכחות של 51.7%. ניו יורק – העיר המובילה בארה"ב - הגיעה בדירוג הגלובלי למקום השמיני עם 46.3%.

הדירוג כולל 123 ערים מרכזיות ב-47 מדינות ורשימה של 334 קמעונאיות גלובליות. "רשימת המותגים לא מתמקדת בשוק ספציפי או אזור ספציפי, אלא מנסה לייצג באופן שוויוני עד כמה שניתן את מרחב הקמעונאות הגלובלית", אומרת ראש מחקר קמעונאות גלובלית בחברה נטשה פאטל (Natasha Patel).

בעוד שדובאי העפילה לצמרת במונחים של נוכחות קמעונאית גלובלית, הרי שזוהי השנה השלישית שהונג קונג מובילה במונחים של השוקים עם הכניסה המרובה ביותר של קמעונאיות לשנה - ב-2017 נכנסו 86 קמעונאיות גלובליות להונג קונג, לעומת 59 בדובאי ו-49 בלונדון. אך לא עיר אמריקאית אחת נכנסה ל-20 המובילים בכניסת מותגי קמעונות בשל העובדה שהשוק שלה בשל. לעומת זאת, מחצית מהערים שב-20 המובילות הן באסיה. ארה"ב עדיין נותר היצואנית הגדולה ביותר של מותגי קמעונות, על פי הסקר.

בנוסף, עולה מהסקר כי ירידה של 2.9% בצמיחת חנויות של מותגים שנכנסו לשווקים חדשים החל מ-2016.

חרף השיבושים שמביאה הקמעונאות הדיגיטלית לתעשיית הקמעונאות, הרי שהדו"ח טוען כי עדיין נוכחות רשתות בקניונים וברחובות הערים היא חיונית להצלחן.

"אנו רואים בעלי מרכזי קניות מתחילים לגוון את תמהיל החנויות לנוטים למותגים מבוססי חוויה", אומרת פאטל. "מזון ומשקאות הם חלק משמעותי בעניין זה".

10 הערים הטובות ביותר בעולם לשופינג:

 

דוחא, קטאר. חולקת את המקום התשיעי עם מוסקבה, צילום: גטי אימג דוחא, קטאר. חולקת את המקום התשיעי עם מוסקבה | צילום: גטי אימג'ס דוחא, קטאר. חולקת את המקום התשיעי עם מוסקבה, צילום: גטי אימג

מוסקבה, רוסיה. נוכחות הרשתות ברחובות היא עדין קריטים להצלחתן, צילום: גטי אימג מוסקבה, רוסיה. נוכחות הרשתות ברחובות היא עדין קריטים להצלחתן | צילום: גטי אימג'ס מוסקבה, רוסיה. נוכחות הרשתות ברחובות היא עדין קריטים להצלחתן, צילום: גטי אימג

ניו יורק. במקום ה-8, צילום: בלומברג ניו יורק. במקום ה-8 | צילום: בלומברג ניו יורק. במקום ה-8, צילום: בלומברג

סינגפור. מקום 7 ברשימה, צילום: גטי אימג סינגפור. מקום 7 ברשימה | צילום: גטי אימג'ס סינגפור. מקום 7 ברשימה, צילום: גטי אימג

הונג קונג. במקום ה-6, צילום: שאטרסטוק הונג קונג. במקום ה-6 | צילום: שאטרסטוק הונג קונג. במקום ה-6, צילום: שאטרסטוק

פריז. במקום ה-5, צילום: גטי אימג פריז. במקום ה-5 | צילום: גטי אימג'ס פריז. במקום ה-5, צילום: גטי אימג

אבו דאבי. במקום ה-4, צילום: שאטרסטוק אבו דאבי. במקום ה-4 | צילום: שאטרסטוק אבו דאבי. במקום ה-4, צילום: שאטרסטוק

לונדון. במקום ה-3, צילום: גטי אימג לונדון. במקום ה-3 | צילום: גטי אימג'ס לונדון. במקום ה-3, צילום: גטי אימג

שנגחאי, סין. מקום שני, צילום: שאטרסטוק שנגחאי, סין. מקום שני | צילום: שאטרסטוק שנגחאי, סין. מקום שני, צילום: שאטרסטוק

דובאי. במקום הראשון ברשימת הערים הטובות בעולם לקניות, צילום: שאטרסטוק דובאי. במקום הראשון ברשימת הערים הטובות בעולם לקניות | צילום: שאטרסטוק דובאי. במקום הראשון ברשימת הערים הטובות בעולם לקניות, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות