אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובר מפסיקה את ניסויי הרכב האוטונומי באריזונה צילום: אובר

אובר מפסיקה את ניסויי הרכב האוטונומי באריזונה

התאונה הקטלנית שגרמה למותה של הולכת רגל הביאה לעצירה מוחלטת של הניסויים. עם זאת גם לאחר שיחודשו, אובר הודיעה שכבישי אריזונה ישארו בינתיים מחוץ לתחום

24.05.2018, 18:18 | יואב סטולר

אובר סוגרת את מערך ניסויי המכוניות האוטונומיות שלה בכבישי אריזונה. המהלך מתבצע כחודשיים אחרי התאונה הקטלנית שהביאה למותה של הולכת רגל. הביטול לא ישפיע על הפיילוט שמבצעת אובר בצי המכוניות האוטונומיות שלה בפנסילבניה ובקליפורניה.

קראו עוד בכלכליסט

בתגובה לתאונה באובר השעו באופן מיידי את נסיעות המבחן לא רק באריזונה, אלא בכל מקום בארצות הברית בו נסעו כלי הרכב האוטונומיים בין אנשים ומכוניות אחרות. התאונה נותרה עד היום תחת חקירה של המועצה הלאומית לבטיחות בתחבורה.

התאונה של הרכב של אובר גרם להשעיית הניסוי באריזונה, צילום: רויטרס התאונה של הרכב של אובר גרם להשעיית הניסוי באריזונה | צילום: רויטרס התאונה של הרכב של אובר גרם להשעיית הניסוי באריזונה, צילום: רויטרס

בעקבות היציאה מאריזונה, מרכז הניסוי של אובר בשיתוף עם וולוו יעבור למיקום אחר, כשעובדיה בתחום הרכב האוטונומי במדינה יזכו בפיצויים וליווי במציאת עבודה חדשה במקום. בחברה מסבירים כי השאיפה היא לחדש את פעילות מכוניותיה בקיץ הקרוב. על פי ההערכות אם וכאשר תתבצע החזרת נסיעות הניסוי בכבישי אריזונה אלו יהיו בעלי מסלולי נסיעה מצומצמים יותר ועם פחות תנועת כלי רכב.

באובר כמו גם בכל תעשיית הרכב והטכנולוגיה מחכים לפרסום הדו"ח הראשוני של התחקיר בשבועות הקרובים. דו"ח שעשוי להשפיע בצורה ניכרת על סיקור והגישה של הציבור האמריקני לנסיעות המבחן בכבישים הציבוריים כמו גם למוצר עצמו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות