אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא מקסיקו "אופטימי" לגבי המו"מ על הסכם נפטא - למרות החקירה האמריקאית צילום: רויטרס

נשיא מקסיקו "אופטימי" לגבי המו"מ על הסכם נפטא - למרות החקירה האמריקאית

אנריקה פנה נייטו שוחח עם עמיתו הקנדי, ג'סטין טרודו: "נותר אופטימי לגבי היכולת להשיג הסכם סחר חופשי שממנו ייהנו שלוש המדינות"; השבוע הודיעה ארה"ב כי תבחן האם יבוא כלי רכב מהווה איום על התעשייה האמריקאית

25.05.2018, 10:33 | שירות כלכליסט

נשיא מקסיקו אנריקה פנה נייטו מביע אופטימיות לגבי המו"מ על הסכם הסחר נפטא (NAFTA), למרות הודעתה של ארה"ב על חקירת ייבוא המכוניות.

קראו עוד בכלכליסט

המנהיג המקסיקני אמר אמש כי שוחח עם עמיתו הקנדי, ג'סטין טרודו, לגבי עדכון ההסכם בן 24 השנים. הוא הוסיף כי סוכם כי שתי שותפות המסחר ינהלו קשר צמוד בנושא.

"הוא נותר אופטימי לגבי היכולת להשיג הסכם סחר חופשי שממנו ייהנו שלוש המדינות", נאמר בהודעה מאת משרדו של פנה נייטו.

המחלוקות לגבי שינוי מבנה תעשיית הרכב האטו את השיחות על עדכון הסכם נפטא. מקסיקו מפגינה מידה מסוימת של גמישות, אך מסרבת לקבל את דרישותיה של ארה"ב במלואן.

אנריקה פניה נייטו וג אנריקה פניה נייטו וג'סטין טרודו | צילום: בלומברג אנריקה פניה נייטו וג

ביום ב' הודיע ממשל טראמפ כי יחקור אם יבוא רכבים ומשאיות מהווה איום על תעשיית הרכב האמריקאית. המהלך עשוי להוביל להטלת מכסים חדשים על רכבים המיובאים למדינה.

גורם בממשלה אמר כי החקירה נועדה בחלקה להשיג ויתורים בהסכם נפטא מקנדה וממקסיקו.

דוברו של פנה נייטו אמר אתמול כי מקסיקו לא תיכנע ללחץ לסיים את הדיונים המתעכבים על הסכם מחודש. "אם יושג הסכם, הרי שהוא יהיה כזה שבאמת ובתמים יהיה לטובתה של מקסיקו. אם תנאים אלו לא יתקיימו, מקסיקו לא תתקדם עם הדיונים".

טרודו אמר אתמול כי וושינגטון משתמשת בחקירת ייבוא הרכבים כמנוף להשגת תנאים טובים יותר בהסכם.

בתוך כך, מקסיקו העלתה אתמול הצעה חדשה ו"מפגינה מידה מסוימת של גמישות" לאחר הודעתה של ארה"ב לגבי החקירה, אמר לרויטרס גורם המקורב לשיחות. בשלב זה טרם ברור אם ההצעה נוגעת בתחומים אחרים הכלולים בדיונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות