אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המינהלת והשחקנים הגיעו להסכמות, ליגת העל בכדורסל תחזור צילום: יריב כץ

המינהלת והשחקנים הגיעו להסכמות, ליגת העל בכדורסל תחזור

אחרי ההודעה הדרמטית על הפסקת הליגה, הצדדים הגיעו למתווה חדש שכולל ביטול של החוק הרוסי. הקבוצות יחדשו את האימונים כבר בשעות הצהריים, כאשר המשחקים יתקיימו בתחילת השבוע הבא

25.05.2018, 11:34 | ynet
הפיתרון מתקרב. נציגים ממינהלת הליגה יחד עם נציגי ארגון השחקנים התכנסו הלילה (בין חמישי לשישי) לישיבה לילית דחופה עד 4:30 לפנות בוקר בביתו של יו"ר המינהלת, שמואל פרנקל. בבוקר הצביעו השחקנים בעד המתווה החדש ובשעה זו נציגי המינהלת נמצאים בישיבה כדי להכריע בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

כאמור, אתמול (חמישי) בשעות הערב המגעים האחרונים לסיום השביתה הולידו הצעה חדשה ומסקרנת שהוצעה על ידי משרד הספורט עם התערבותם של השרה, מירי רגב, מנכ"ל משרד הספורט, יוסי שרעבי ויו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן.

למעשה, ההחלטה לא אמורה להתגבש עכשיו באופן סופי, והפרטים המדויקים ייסגרו רק בוועדה שהשרה תקים במהלך העונה הבאה, רק שהפעם היא הציגה בפני הצדדים על מה תסתמך הוועדה, כשהתנאי היחיד היה שהליגה תחזור לפעילות מיידית.

על פי ההצעה האחרונה והמורכבת, בעונה הבאה יחול חוק רוסי וקבוצות שירצו לרשום שישה זרים ישלמו קנס. בעונה השנייה כל קבוצה תקבל זכות לבחור כיצד לנהוג בכפוף לפיצוי או קנס כספי.

ככה זה אמור לעבוד: 1. קבוצה שתבחר לשחק עם שלושה זרים תקבל מענק של 800 אלף שקלים. 2. קבוצה שתחליט לרשום ארבעה זרים לא תיהנה ממענק ולא תשלם קנס. 4. קבוצה שתבחר לשחק עם חמישה זרים תשלם קנס של חצי מיליון שקלים. לא תהיה אפשרות לרשום שישה זרים. למעשה, המשמעות היא שהחל מהשנה השנייה החוק הרוסי יבוטל והקבוצות יוכלו להחליט כמה זרים לרשום.

שמעון אמסלם וניר אלון, צילום: יריב כץ שמעון אמסלם וניר אלון | צילום: יריב כץ שמעון אמסלם וניר אלון, צילום: יריב כץ

הישיבה הלילית התקיימה כאמור בביתו של פרנקל, לה היו שותפים גם מנכ"ל הפועל ירושלים, גיא הראל, יו"ר עירוני נס ציונה, יניב מזרחי ומהצד השני ישבו יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון וסגנו, שמעון אמסלם.

המטרה היא להודיע כבר בשעות הבוקר המאוחרות על חידוש הליגה, כשהצדדים צפויים להיפגש בשעה 10. במהלך הפגישה הלילית נרשמה התקרבות משמעותית במגעים על המתווה החדש, כך ששני הצדדים הראו נכונות לחתום עליו - מה שנשאר הוא לקבל את אישור השחקנים, אבל נראה שיש תזוזה של שחקנים שהיו בעד השביתה לכיוון השני ולהפסקתה.

אורי קוקיה , צילום: אוהד צויגנברג   אורי קוקיה | צילום: אוהד צויגנברג אורי קוקיה , צילום: אוהד צויגנברג

כזכור, ארגון השחקנים פתח קבוצת וואטסאפ חדשה בלי השחקנים שהתנגדו לשביתה, ביניהם שחקנים של הפועל תל אביב, הפועל ירושלים והפועל חולון. השחקנים מאותן קבוצות פעלו במהלך הלילה כדי ששאר השחקנים יתקרבו לצד שלהם.

החלטה נוספת שמתגבשת היא לגבי חידוש העונה - הקבוצות יתחילו לחדש אימונים כך

שהליגה תחודש לקראת יום ראשון או שני, ובלית ברירה בשל לוח הזמנים המקוצר וכדי לערוך את אירוע הגמר ב-14 ליוני בשל אילוצי נבחרת ישראל הכוונה היא לקצר את סדרות רבע גמר הפלייאוף לטוב משלושה משחקים במקום הטוב מחמישה.

בינתיים, בקבוצות יש חשש שבמידה והליגה תחזור, האוהדים לא ימלאו את היציעים במהלך הפלייאוף ובנוסף יירשמו לא מעט מחאות כנגד הישראלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות