אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופ"א מחמירה האכיפה - ומבצעת כמה שינויים בפייר פליי הפיננסי צילום: איי אף פי

אופ"א מחמירה האכיפה - ומבצעת כמה שינויים בפייר פליי הפיננסי

הרגולציה, ש אמורה למנוע מקבוצות מלהוציא יותר כסף מאשר הן מכניסות, תעבור שינויים קלים מהעונה הבאה - כדי למנוע "עקיפה" של החוקים; בין השאר, אופ"א לדרוש ערבויות ממועדונים

25.05.2018, 13:09 | שירות כלכליסט

אופ"א ביצעה כמה שינויים מינוריים ברגולציית הדגל שלה, הפייר פליי הפיננסי.

קראו עוד בכלכליסט

הרגולציה, שאמורה למנוע נקבוצות מלהוציא יותר כסף מאשר הן מכניסות, תעבור שינויים קלים מהעונה הבאה - כדי למנוע "עקיפה" של החוקים.

אופ"א תדרוש ערבויות ממועדונים ששילמו על שחקנים יותר מ-100 מיליון וקיבלו סכום נמוך מכך ממכירת שחקנים. הארגון יוכל לדרוש ממועדונים למכור שחקן באופן מיידי על מנת לצמצם את ההפרש (דבר שהיא עושה עכשיו עם מילאן, פריז סן ז'רמן וכמה מועדונים אחרים).

עוד נקבע כי כאשר שני מועדונים נמצאים בבעלות של אותו גורם מסכמים על העברה של שחקן, אופ"א תבדוק האם ההעברה היא ב"Fair Value", שווי הוגן - בדומה להסכמי החסות מגורמים הקשורים למועדון. זה אמור למנוע ממועדונים להעמיס את ההפסדים או לצמצם אותם דרך העברת כסף ממועדון למועדון בצורת דמי העברה.

שחקני מילאן. הקבוצה עשויה להיות מורחקת מהמפעלים האירופיים, צילום: אי פי איי שחקני מילאן. הקבוצה עשויה להיות מורחקת מהמפעלים האירופיים | צילום: אי פי איי שחקני מילאן. הקבוצה עשויה להיות מורחקת מהמפעלים האירופיים, צילום: אי פי איי

לכמה מועדונים יש את אותם בעלים. הבולטת ביותר היא מנצ'סטר סיטי, לה רשת מועדונים ברחבי העולם. גם לצ'לסי יש הסכמים עם מועדוני בת וישנם מספר משפחות וגופים בבעלות צולבת של קבוצות כדורגל אירופאיות.

אופ"א גם תדרוש מכל מועדון שמשחק במפעל אירופי לפרסם לציבור "מידע פיננסי", בעיקר תשלומי העמלה לסוכנים.

ארגון הכדורגל האירופאי צפוי להטיל קנס כבד ואפילו להרחיק את מילאן מליגת אירופה, מאחר שהקבוצה האיטלקית לא הצליחה להצדיק את ההוצאות הכבדות בשוק העברות השחקנים מבחינה כלכלית.

כמו כן, באופ"א הודיעו שגמר ליגת האלופות ב-2020 יתקיים באצטדיון אטטורק באיסטנבול, טורקיה. גמר ליגת אופ"א באותה השנה יתקיים בגדנסק, פולין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות