אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמן אלדובי רוצה להעמיד הלוואה של 3 מיליון שקל לקרן שבה שותפים המנכ"ל ובעלי השליטה צילום: יח"צ

הלמן אלדובי רוצה להעמיד הלוואה של 3 מיליון שקל לקרן שבה שותפים המנכ"ל ובעלי השליטה

בית ההשקעות מבקש לאשר עסקת בעלי עניין כדי להעמיד הלוואה לקרן שבה מחזיק בית ההשקעות 80% ובה שותפים גם המנכ"ל רמי דרור ובעלי השליטה

26.05.2018, 10:06 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות הציבורי הלמן אלדובי מעוניין להעמיד הלוואה של 3 מיליון שקל ומסגרת אשראי של 600 אלף שקל לחברת הבת (79%) - קרן שבה שותפים גם בעלי השליטה בבית ההשקעות רוני הלמן ואורי אלדובי, אייזיק סיטון, משפחת יזרעאל, פיטר פרידמן, והמנכ"ל רמי דרור.  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בקרן השקעות העוסקת בפעילות בתחום מוצרי ההשקעה האלטרנטיביים ובתחום שיתופי פעולה עם קרנות השקעה זרות (הלמן אלדובי מתקשרת מעת לעת בהסכמי ייצוג והפצה של קרנות השקעה בינלאומיות בקרב גופים מוסדיים). הקרן גם מחזיקה ב-95% מהלמן אלדובי הלוואות חברתיות העוסקת בהלוואות P2P באמצעות פלטפורמות מקוונות בארה"ב. בבית ההשקעות מציינים כי העמידו כבר 2.36 מיליון שקל לקרן ההשקעה וכן ערבות להלוואה בהיקף של 500 אלף שקל וכי לצורך המשך פעילותה של הלמן אלדובי קרנות השקעה נדרשת הלמן אלדובי קרנות השקעה למימון בעלים נוסף.

רוני הלמן, צילום: אוראל כהן רוני הלמן | צילום: אוראל כהן רוני הלמן, צילום: אוראל כהן

בעלי מניות המיעוט בהלמן אלדובי מתבקשים לאשר מתן הלוואה של 3 מיליון שקל לצד מסגרת אשראי של 600 אלף שקל בנוסף להלוואות שכבר ניתנו עד כה. תנאי ההלוואה הן לתקופה של 4 שנים שתישא ריבית פריים +2.5% לשנה. כתנאי למתן ההלוואה יחתמו בעלי השליטה ורמי דרור על כתב התחייבות לפיו במקרה בו הלמן אלדובי קרנות השקעה לא תוכל לפרוע את ההלוואה יישאו כל אחד מהם בחלקו בהלוואה לפי חלקו היחסי בהלמן אלדובי קרנות השקעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
1 צודק לגמרי. אין סיבה לקומבינה הזו.
לכל הפחות אם היה להם קצת שכל היו נותנים כל בעלי המניות את ההלוואה באופן יחסי. במצבה התזרימי והממונף של הלמן אלדובי הדבר האחרון שהיא צריכה לעשות עכשיו זה לממן את חלק המיעוט של בעלי עניין בחברת הבת. בלי קשר זה חטא נפרד שהם בכלל שותפים בחברה. אני מניח שהם הבינו שלא יקבלו דיבידנד מהחברה הציבורית בעשור הקרוב בגלל הרווחיות האפסית והצורך לקחת כל שקל להחזר חוב אז רצו לבנות לעצמם כיס צדדי שממנו אולי יהיו להם דיבידנדים ישירים שעוקפים את החברה הציבורית.
שימי  |  27.05.18
לכל התגובות